آمار کرونا همدان ۲۸ تیر؛ ۴ فوتی و ۴۷ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۴۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و چهار مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _دوشنبه ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۰_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۷ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی افزود: مراجعه کنندگان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴۱ مورد بوده است که ۱۳۴ نفر در بخشی عادی و ۲۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۲۹ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۱۹ هزار و ۱۲۲ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان چهار مورد فوتی ثبت شده است، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به دو هزار و ۳۰۶ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۸۶۲ نفر، بهار یک هزار و ۹ نفر، تویسرکان ۱۰۵۲ نفر، رزن ۸۰۲ نفر، درگزین ۲۹۴ نفر، فامنین ۳۲۴ نفر و کبودر آهنگ ۱۰۶۷ نفر بوده است.

وی ادامه داد: تا کنون در شهرستان ملایر سه هزار و ۵۲۴ نفر، نهاوند دو هزار و ۳۸۸ نفر و همدان هفت هزار و ۳۴۹ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۴۵۱ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، گفت: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این پنج اصل به درستی انجام شود، می‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

طاهری تصریح کرد: اگر عادی انگاری شود و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در استان رعایت نشود، دچار بحران افزایش موارد ابتلاء و مرگ‌ومیر خواهیم شد.‌

کد خبر 508371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.