هوای اصفهان همچنان ناسالم است

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۱۲۰ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز _دوشنبه ۲۵ تیرماه_ با قرار گرفتن روی شاخص ۱۲۰ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۲۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده بود.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۹ و ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای عموم ثبت شده است، دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی بر روی شاخص ۱۶۶ و در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه‌های استانداری روی عدد ۱۱۲ ثبت شده است و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی فعال نیست.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی به ترتیب با قرار گرفتن روی عدد ۱۰۱ و ۱۱۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است و شاخص کیفی هوای مبارکه روی عدد ۸۵ و در وضعیت سالم قرار دارد.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده میدان انقلاب، رهنان و فرشادی به ترتیب بر روی عدد ۱۰۹، ۹۷ و ۱۰۸ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس، سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 508229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.