ابراز امیدواری برای گسترش همه جانبه روابط میان تهران و دمشق

سید ابراهیم رییسی شامگاه دوشنبه در گفتگوی تلفنی با بشار اسد رییس جمهور سوریه بر گسترش همه جانبه روابط ایران و روسیه تاکید کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب، سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، با تبریک انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهور سوریه اظهار کرد: ایران در حمایت از دولت و ملت سوریه برای تثبیت امنیت و تحقق پیشرفت همچون گذشته تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه موضوع فلسطین عامل وحدت مسلمانان و موجب همگرایی ملت‌های مستقل است، افزود: این دوراندیشی شما بود که در اوج تهاجم تروریست‌ها به سوریه، کشور شما در حمایت از مردم فلسطین تردیدی به خود راه نداد.

رئیس جمهور منتخب با بیان اینکه دولت جدید برای مشارکت فعال، گسترده و مؤثر در بازسازی سوریه برنامه دارد، گفت: جا دارد از قهرمان مبارزه با تروریسم و نماد پیوند راهبردی ایران و سوریه یعنی شهید سردار سلیمانی یاد کرده و برای همه شهدای مقاومت درخواست علو درجات کنم.

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تبریک انتخاب آیت الله رئیسی از سوی مردم ایران گفت: برگزاری موفق این انتخابات را به شما و جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویم.

وی اظهار امیدواری کرد که با آغاز به کار دولت جدید ایران روابط دو کشور در همه زمینه‌ها گسترش یابد. رئیس جمهور سوریه با اشاره به روابط تاریخی و دیرینه ایران و سوریه‌، اظهار داشت: هر گاه یکی از دو ملت ایران و سوریه تحت فشار و محاصره قرار گرفتند، به حمایت از یکدیگر برخاسته اند و ملت و دولت سوریه همواره قدردان حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ایران است.

اسد با تاکید بر اینکه ملت‌های ایران و سوریه همواره در کنار یکدیگر از مساله فلسطین به عنوان عامل اتحاد همه مسلمانان و عدالت خواهان جهان و نیز حقوق ملت مظلوم یمن حمایت کرده اند، گفت: ملت سوریه در موضوعات مختلف همواره حامی و پشتیبان حقوق ملت ایران بوده و خواهد بود.

کد خبر 505481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.