تاثیر مصرف آسپرین در کاهش خطر مرگ بیماران سرطانی

طبق نتایج یک تحقیق جدید، مصرف آسپرین می تواند خطر مرگ بیماران مبتلا به سرطان را تا یک پنجم کاهش دهد.

به گزارش ایمنا، داروی آسپرین که معمولاً برای تسکین درد استفاده می‌شود، می‌تواند به کسانی که طیف وسیعی از سرطان‌ها از جمله سینه، پروستات و روده بزرگ دارند کمک کند. مشخص شده است که آسپرین نه تنها احتمال مرگ را کاهش می‌دهد بلکه از پیشرفت بیشتر سرطان جلوگیری می‌کند. به گفته محققان انگلیسی، آسپرین دارای مکانیسم‌های بیولوژیکی است که به کاهش خطر مرگ و میر کمک می‌کنند.

پیتر الوود در این باره اظهار کرد: به طور کلی ما دریافتیم که در هر زمان پس از تشخیص سرطان، حدود ۲۰ درصد بیمارانی که آسپرین مصرف می‌کردند، در مقایسه با بیمارانی که آسپیرین مصرف نمی‌کردند، بیشتر با احتمال زنده بودن مواجه بودند.

وی در ادامه افزود: تحقیقات ما نشان می‌دهد که آسپرین نه تنها به کاهش خطر مرگ کمک می‌کند، بلکه باعث کاهش متاستاز یعنی گسترش سرطان در بدن می‌شود.

سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کاردیف انگلستان که بیش از ۵۰ سال اثرات آسپرین را مطالعه کرده است، می‌گوید: اکنون مدارک مهمی وجود دارد که نشان می‌دهد کاهش قابل توجهی در خطر مرگ و میر در بیماران مبتلا به سرطان که آسپرین مصرف می‌کنند وجود دارد. و به نظر می‌رسد این مزیت به یک یا چند نوع سرطان محدود نمی‌شود.

محققان تاکید می‌کردند که آسپرین جایگزین احتمالی برای هیچ درمان دیگری نیست و فقط می‌تواند یک درمان کمکی در کنار سایر درمان‌های سرطان باشد.

منبع: مهر

کد خبر 505373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.