۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
قوانین جدید اسکار اعلام شد

آکادمی اسکار در قوانین اعلامی روز چهارشنبه، از بازگشت تعداد نامزدهای بهترین فیلم سال به عدد ثابت ۱۰ خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از ددلاین، قوانین و مقررات اسکار دوره نود و چهارم توسط آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار تصویب و روز چهارشنبه ۳۰ ژوئن اعلام شد.

همانطور که قبلاً اعلام شده بود، بیشتر تغییرات مربوط به پاندمی کرونا مانند اجازه حضور فیلم‌های نمایش داده شده در VOD ها و سرویس‌های استریم برای شرکت در اسکار که سال گذشته ایجاد شده بود، بدون تغییر باقی ماند.

بر اساس اعلام آکادمی، فیلم‌های منتشر شده بین روزهای یک مارس تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ اجازه دارد در رویداد اسکار نود و چهارم حضور داشته باشد. آکادمی ضمناً تاکید کرد که تاریخ فیلم‌های واجد شرایط دوره نود و پنجم را بعداً بررسی می‌کند.

فیلم‌هایی که باید در سینماها اکران شود، می‌بایست در یکی از سینماهای شش کلانشهر لس‌آنجلس، نیویورک، شیکاگو، میامی، نواحی خلیج سانفرانسیکو و آتلانتا به نمایش در بیاید.

آکادمی اسکار در قوانین روز چهارشنبه خود همینطور اعلام کرد برخلاف قانون سال گذشته، تعداد نامزدهای بهترین فیلم سال به عدد ۱۰ بر می‌گردد، سال گذشته اعلام شده بود نامزدهای این شاخه می‌توانند بین ۵ تا ۱۰ فیلم متغیر باشد.

آکادمی اسکار همچنین با این موضوع که فهرست کوتاه نامزدهای بخش‌های مستند کوتاه، انیمیشن کوتاه و فیلم کوتاه به مانند فهرست فیلم‌های بین‌الملل از ۱۰ نامزد به ۱۵ تا افزایش یابند، موافقت کرد.

طبق اعلام آکادمی فهرست نامزدهای کوتاه بخش بین‌الملل اسکار روز دوشنبه یک نوامبر امسال اعلام می‌شود.

کد خبر 504324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.