رونق اقتصاد کشور در گرو احیای فرهنگ اسلامی است

امام‌جمعه خوانسار با بین اینکه رونق اقتصاد ملی نیازمند احیای فرهنگ ناب اسلامی است، گفت: تمام آسیب‌های اجتماعی و چپاول و غارت ثروت ملی و معضلاتی مانند تورم، نشأت گرفته از بی‌توجهی به مسائل فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت‌الاسلام رسول خواجه کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر خوانسار ضمن قدردانی از مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد، اظهار کرد: ملت ایران با مشارکت در انتخابات دسیسه‌ای که با شعار «نه به جمهوری اسلامی» طراحی شده بود را شکست دادند.

وی با بیان اینکه دشمنان تصور مشارکت ۴۹ درصدی ملت ایران را نداشتند، افزود: حضور گسترده در انتخابات نشان دهنده بصیرت و آگاهی ملت ایران است.

امام‌جمعه خوانسار تاکید کرد: استکبار به دنبال جنگ افروزی و ناامنی و ملت ایران خواستار صلح و ثبات است.

خواجه کریمی با بیان اینکه ادامه حیات سیاسی نظام نیازمند حضور ملت در صحنه است، تصریح کرد: دشمنان دست از تقابل با ملت ایران بر نخواهند داشت، ممکن است تاکتیک دشمن تغییر کند، اما هدفش تغییر نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه دولت‌ها باید به احیای فرهنگ اسلامی توجه ویژه داشته باشند، گفت: بیشترین آسیب‌ها و ضررهایی که به پیکره جامعه اسلامی وارد می‌شود به دلیل بی‌توجهی به مقولات فرهنگی است، لذا نباید از آداب و رسوم خود غافل شویم.

امام‌جمعه خوانسار با بیان اینکه حکومت اسلامی موظف است که فرهنگ اسلامی را حفظ نگه کند و توسعه دهد، گفت: مردم ایران باید بر مسائل فرهنگی تمرکز کنند تا مانند برخی کشورهای اسلامی دچار معضل اجتماعی نشوند. موضوعات فرهنگ را کوچک شمردن، آسیب است.

خواجه‌کریمی با بیان اینکه حجاب یکی از موضوعات مهم فرهنگی است، افزود: برخی با تصور غلط اجرای این امر مهم را کوچک شمردند که باعث شد امروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه زیاد شود.

وی افزود: رونق اقتصاد ملی نیازمند احیای فرهنگ ناب اسلامی است، تمام آسیب‌های اجتماعی و چپاول و غارت ثروت ملی و معضلاتی مانند تورم، نشأت گرفته از بی‌توجهی به مسائل فرهنگی است.

خواجه کریمی تأکید کرد: امروز مهمترین مطالبه مردم از دولت ایجاد عدالت و قسط است.

کد خبر 503017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.