تذکر به تاخیر صدور قبض های جریمه شهرسازی

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران تاکنون قبض جریمه برخی از پرونده‌‍‌های شهرسازی را که در ماه‌های قبل تعیین تکلیف شده، صادر نکرده به نظر می آید با این کار خلاف قانون قصد جبران کسری بودجه خود را دارد که انتظار می‌رود به‌جای دست در جیب مردم کردن، از راه های مشروع به کسب درآمد اقدام کند.

به گزارش خبرنگارایمنا، حجت نظری در جلسه امروز (سه شنبه) شورای شهر تهران با اشاره به افزایش مصرف آب در روزهای تابستانی گفت: با آغاز تابستان و اوجگیری گرما از مردم می‌خواهم که در مصرف آب صرفه‌جویی کرده و البته از وزارت نیرو نیز می‌خواهم هدر رفت آب در چرخه توزیع را کنترل و اصلاح کند.

وی افزود: تذکر امروز بنده پیرامون موضوعی است که از طریق چندتن از شهروندان تهران متوجه آن شدم و در بررسی‌های بعدی بنده نیز مشخص شد که موارد زیادی از این اتفاق نامبارک رخ داده که لازم است شهرداری تهران و البته شورای شهر حتماً به آن ورود کند.

نظری گفت: متاسفانه شهرداری تهران تاکنون قبض جریمه برخی از پرونده‌های شهرسازی را که در ماه‌های قبل تعیین تکلیف شده، صادر نکرده است. این اقدام برخلاف اخلاق و قانون بوده و به‌هیچ وجه جای دفاع ندارد.

وی افزود: مدیران شهرداری تهران قطعاً در جریان هستند که این اقدام این شائبه را ایجاد می‌کند که خدای نکرده شهرداری تهران قصد دارد تا با این تاخیر در صدور قبوض، جرائم را با نرخ جدید که از ابتدای تیرماه اعمال می‌شود محاسبه و دریافت کند. اقدامی که اخلاقی و قانونی نیست و حتماً باید جلوی آن گرفته شود. چرا باید کسی که تکلیف پرونده‌اش پیش از این تاریخ روشن شده، کارش معطل گذاشته شود تا بعد از یکم تیرماه ۲۳ درصد مازاد جریمه بپردازد؟ بنده حتی هفته گذشته پیرو درخواست یکی از شهروندان که به دفترم مراجعه کرده بود، با شهرداری منطقه یک نامه‌نگاری کردم اما متاسفانه شهردار منطقه بر تخلفش اصرار کرد. به‌نظر می‌رسد شهرداری با این کار خلاف قانون خواسته کسری بودجه خود را جبران کند که البته از آقای حناچی انتظار می‌رود به‌جای دست در جیب مردم کردن، از راه های مشروع به کسب درآمد اقدام کند.

نظری اظهار کرد: لذا به شهردار تهران تذکر می‌دهم که تاریخ صدور قبض جریمه در پرونده‌های شهرسازی براساس تاریخ نهایی تعیین تکلیف پرونده شهرسازی انجام شده و از دریافت هرگونه وجه اضافی از شهروندان خودداری کند. لازم است شورا و شهرداری درمورد پرونده‌هایی که پیش از یکم تیرماه تعیین تکلیف شده اما قبض صادر نشده، تصمیمی مجزا اتخاذ کند.

کد خبر 502556

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.