عراقچی: اکنون بیش از هر زمانی به توافق نزدیک هستیم

سید عباس عراقچی درخصوص مذاکرات برجام در وین گفت: اکنون بیش از هر زمان در گذشته به یک توافق نزدیک هستیم و شخصا بسیار امیدوارم که توافق در همین دولت صورت گیرد.

به گزارش ایمنا، عباس عراقچی، رئیس هیأت مذاکره کننده ایران در وین در گفت وگو با الجزیره تاکید کرد: در مذاکرات وین پیشرفت خوب و مملوسی در رابطه با مسائل مختلف داشتیم. به نظر من ما اکنون از هر زمان دیگری به توافق نزدیک شدیم اما همچنان مسائل اساسی وجود دارد که در خصوص آن‌ها مذاکره می‌کنیم.

وی تاکید کرد که ایران با ماندن در برجام علیرغم خروج واشنگتن، تصمیم سختی را اتخاذ کرد بنابراین تمام طرف‌ها باید تصمیم سخت بگیرند.

عراقچی خاطرنشان کرد: اگر برجام زنده ماند این مساله اساساً به فضل ایران است. طرف‌های دیگر برجام باید بدانند که ایران قربانی است و واشنگتن باید در این مذاکرات اشتباه قبلی خود را تصحیح کند.

رئیس هیأت مذاکره کننده ایران در وین تاکید کرد: ایران طی سال‌های گذشته به دلیل خروج آمریکا از برجام رنج‌های زیادی برد. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که خروج ترامپ از برجام با هر رئیس جمهور جدید در آمریکا تکرار نشود.

عراقچی در ادامه خاطرنشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری ایران تأثیری بر روند مذاکرات نخواهد گذاشت و ما به دور از سیاست داخلی کشور مذاکره خواهیم کرد. اگر به توافقات خوبی برسیم بر سر آنها توافق خواهیم کرد در غیر این صورت هیچ توافقی با این دولت و یا دولت‌های بعدی نخواهیم داشت.

منبع: ایسنا

کد خبر 501185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.