بازداشت خواستگار اینستاگرامی به دلیل اخاذی

عامل هتک حیثیت و اخاذی در استان چهارمحال و بختیاری دستگیر شد.

به گزارش ایمنا، مرتضی عسگری از شناسایی و دستگیری عامل تهدید و اخاذی از دختر جوان به بهانه انتشار تصاویر و هتک حیثیت وی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

وی گفت: با مراجعه خانمی جوان و ارائه شکایت مبنی بر تهدید و اخاذی در خصوص انتشار تصاویر شخصی وی در فضای مجازی توسط فردی که با سو استفاده از احساسات و با دادن وعده ازدواج با این خانم دوست شده بود موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: شاکی در اظهارات اولیه خود بیان داشت از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با فردی در فضای مجازی آشنا شدم که با سو استفاده از احساسات و جلب اعتماد بنده پس از گذشت یک ماه و به بهانه نشان دادن عکس‌های من به خانواده خود و راضی کردن آن‌ها برای خواستگاری، عکس و تصاویر خصوصی‌ام را درخواست کرد که من هم برایش ارسال کردم.

وی گفت: متهم پس از دریافت تصاویر خصوصی شاکی، وی را تهدید به انتشار آن‌ها در فضای مجازی و ارسال برای خانواده و دوستان آشنایان کرده است و از این خانم جوان درخواست مبالغی را داشته است.

عسگری گفت: طی تحقیقات فنی و پلیسی و سرنخ‌های موجود در پرونده، متهم در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و به این پلیس انتقال داده شد که در مواجه با اسناد و مدارک موجود در پرونده لب به اعتراف گشود.

رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری از شهروندان به‌ویژه خانم‌های جوان خواست در فضای مجازی تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده‌های دروغین مثل ازدواج قصد نزدیک شدن به آن‌ها رادارند اعتماد نکرده و اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند و همچنین در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

منبع: رکنا

کد خبر 499759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.