۱۰ فیلم به جشنواره کن اضافه شد

جشنواره بین‌المللی فیلم کن امسال نیز چندین فیلم را به فهرست آثار رسمی این رویداد سینمایی در بخش‌های مختلف اضافه کرد.

به گزارش ایمنا، بر این اساس انیمیشن «آنه فرانک کجاست؟» ساخته «آری فولمن» در بخش غیررقابتی و «ورتکس» جدیدترین ساخته «گاسپار نوئه» نیز به بخش جدید «کن پریمیر» اضافه شد.

«برادرانم و من» به کارگردانی «یوهان مانکا» از فرانسه در بخش «نوعی نگاه» کن نمایش خواهد داشت و فیلم «ترالالا» به کارگردانی مشترک «آرنو» و «ژان ماری لاریو» به همراه فیلم «برترین‌ها» از «آدری استرو» در بخش «نمایش‌های نیمه‌شب» روی پرده می‌رود.

«دنیاهای جدید: گهواره تمدن» به کارگردانی «اندرو موسکاتو»، «عشق من» به کارگردانی «نائومی مرلان»، «قهرمانی‌ها» از «ماکسیم روی» و «امشب تنهایی؟» ساخته «ون شیء پی» هم در بخش «نمایش‌های ویژه» جشنواره کن حضور خواهد داشت.

طبق اعلام پیشین در نشست خبری جشنواره کن که هفته گذشته برگزار شد، ۲۴ فیلم از جمله فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی در کنار آثاری از فیلمسازانی چون «وس اندرسون»، «نانی مورتی»، «فرانسوا اوزون»، «ژاک اودیار»، «آپیجاتپونگ ویراستاکول» و «شأن پن» در بخش رقابتی اصلی انتخاب شده‌اند.

هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) با حضور «اسپایک لی» کارگردان آمریکایی به عنوان رئیس هیأت داوران بخش رقابتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

کد خبر 499728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.