گردش کار لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در ۱۰ سال گذشته

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گردش کار لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت طی حدود ۱۰ سال گذشته را تشریح کرد.

‌به گزارش خبرنگار ایمنا، معصومه ابتکار در اینستاگرام خود نوشت:

"گردش کار لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت طی حدود ۱۰ سال گذشته

روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در پی طرح مطالب خلاف واقع در مناظره نامزدهای ریاست جمهوری، درباره لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت، گردش کار این لایحه را به شرح زیر منتشر کرد:

۱. متن اولیه این لایحه در معاونت امور زنان و خانواده دولت دهم تهیه و تدوین و جهت تصویب به دولت ارسال شد، ولی نظر به ماهیت قضائی آن در جلسه کمیسیون لوایح از دستور کار دولت خارج شد.

۲. این لایحه در معاونت امور زنان و خانواده دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت و با تشکیل ۴ کارگروه تخصصی، متن اولیه آن بازخوانی، اصلاح و تکمیل شد. سپس اسفند سال ۹۵ برای تصویب تقدیم دولت شد.

۳. لایحه با تصمیم دولت مورخ ۲۶ اردیبهشت سال ۹۶ از کمیسیون لوایح دولت نظر به ماهیت قضائی آن به قوه قضائی ارجاع شد تا آن قوه نظر موافق خود را در مواد مربوطه اعلام کند.

۴. از اردیبهشت ۹۶ تا شهریور ۹۸ لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در قوه قضائیه ماند و نهایتاً با پیگیری دولت و تشکیل جلسات مشترک با قوه قضائیه با عنوان لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت به دولت بازگشت.

۵. کمیسیون لوایح دولت این لایحه را در دستور قرار داد و طی جلسات متعدد با دعوت از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و قضائی ذیربط و کارشناسان و صاحبنظران مرتبط، متن لایحه را بررسی، اصلاح، تکمیل و تصویب کرد.

۶. لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت در دی ماه ۹۹ به تصویب هیأت دولت نیز رسید و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

۷. این لایحه پس از حدود ۵ ماه که از سوی مجلس اعلام وصول نمی‌شد، با پیگیری‌های مجدانه دولت بالاخره در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام وصول و با قید یک فوریت به کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس ارجاع شده است. "

گردش کار لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در ۱۰ سال گذشته

گردش کار لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در ۱۰ سال گذشته

کد خبر 499686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.