آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۹ خرداد؛ ۲ فوتی و ۱۴۴ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد آمار فوت شدگان و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۰ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۹۶ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۴۴ نفر مثبت قطعی شد که ۱۱۴ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۳۰ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۲۲۸ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۷۵ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۱۱۱۳ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: اکنون ۲۲ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 499532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.