امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۱۶ هزار نفر در ۳ ماه گذشته

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: از ابتدای سال جاری، شش هزار و ۷۷ ماموریت امداد و نجات انجام گرفت و به ۱۶ هزار و ۷۱۴ فرد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمدباقر محمدی با اشاره به اهم مأموریت‌های سازمان امداد و نجات از ابتدای سال جاری تا نیمه خرداد ماه، افزود: با گذشت دو ماه و ۱۶ روز از ابتدای سال جاری، ۶۰۷۷ مأموریت امداد و نجات انجام شده و به ۱۶ هزار و ۷۱۴ نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شد.

وی ادامه داد: در این مدت ۴۷۸۲ نفر مصدوم و افراد گرفتار در حوادث جوی و ترافیکی نجات داده شدند و به ۵۱۴۰ آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری داده شد. در همین بازه زمانی ۳۱۶۷ نفر مصدوم به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند.

رشد ۱۲ درصدی عملیات نجات فنی

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ۶۶۷ عملیات نجات فنی از ابتدای سال جاری لغایت ۱۶ خردادماه انجام شده است که رشد ۱۲ درصدی مأموریت‌های امداد و نجات نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ را نشان می‌دهد.

محمدی ادامه داد: طی ۷۸ روز گذشته ۶۰۷۷ مورد مأموریت امداد و نجات در سطح کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسید که بیشترین مأموریت امداد و نجات دراستان‌های مازندران با ۵۵۹ مورد (۹ درصد از کل مأموریت‌های امداد و نجات)، اصفهان با ۴۹۵ مورد (۸ درصد از کل مأموریت‌های امداد و نجات) و گلستان با ۳۸۹ مورد (۶ درصد از کل مأموریت‌های امداد و نجات) را به خود اختصاص داد.

رهاسازی ۸۰۰ نفر مصدوم از سوانح ترافیکی

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به رشد ۲۵ درصدی مأموریت‌های امداد و نجات در حوزه ترافیکی نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ تصریح کرد: طی ۷۸ روز گذشته از سال ۱۴۰۰ در محورهای برون شهری ۳۱ استان کشور ۳۴۴۸ مأموریت سوانح ترافیکی توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسیده است که منجر به اعزام ۲۱۷۶ مصدوم به مراکز درمانی، ارائه خدمات سرپایی به ۶۴۸ نفر مصدوم در محل حادثه و رهاسازی ۸۰۰ نفر مصدوم، طی ۶۴۵ مورد عملیات نجات فنی شده است.

محمدی گفت: بیشترین مأموریت امداد و نجات ترافیکی به ترتیب در استان‌های گلستان (۸ درصد از مأموریت‌ها) با ۲۸۳ مورد، مازندران (۷ درصد از مأموریت‌ها) با ۲۵۴ مورد، اصفهان (۷ درصد از مأموریت‌ها) با ۲۴۴ مورد بوده است.

به گزارش ایمنا، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش‌های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده‌ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.‌

کد خبر 499419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.