روزهای تلخ کرونایی ادامه دارد / انتقاد از روند کند واکسیناسیون

یک عضو شورای شهر تهران گفت: متأسفانه روزانه شاهد مرگ صدها هموطن هستیم. در این روزها دکتر قره یاضی از دانشمندان بنام کشور در حوزه ایمنی زیستی، حجت الاسلام والمسلمین محتشمی پور، استاد مرادخانی از مدیران ارشد هنری کشور، استاد گلدوزیان از اساتید مبرز حقوقی و جمع دیگری جان باختند و به سرای باقی شتافتند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مجید فراهانی، در جلسه امروز -سه شنبه ۱۸ خردادماه- شورای شهر تهران با اشاره به تلاش آتش‌نشانان در فرآیند اطفا حریق پالایشگاه تهران اظهار کرد: به سهم خودم از فداکاری و ایثارگری آتش‌نشانانی که با تلاش بی وقفه از بروز حوادثی مانند بیروت در تهران جلوگیری کردند تشکر می‌کنم. این عزیزان با اطفا حریق پالایشگاه شهید تندگویان تهران عملاً فرشتگان نجات برای تهران بودند.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت کرونا در کشور افزود: متأسفانه روزهای تلخ کرونایی ادامه داشته و روزانه شاهد مرگ صدها هموطن هستیم. در این روزها دکتر قره یاضی از دانشمندان بنام کشور در حوزه ایمنی زیستی، حجت الاسلام والمسلمین محتشمی پور از علما و امنا انقلاب اسلامی، استاد مرادخانی از مدیران ارشد هنری کشور، استاد گلدوزیان از اساتید مبرز حقوقی و جمع دیگری جان باختند و به سرای باقی شتافتند.

وی افزود: ضمن اعتراض شدید به روند کند واکسیناسیون کشور، تقاضا دارم دولت و کلیه نهادهای حاکمیتی حفظ حقوق شهروندی که در رأس آن مراقبت از سلامتی و حیات شهروندان است را در دستور کار خود قرار دهند که در فرهنگ دینی ما مرگ یک انسان به مثابه کشتن تمام انسان‌ها و جامعه ماست. امیدوارم هر چه سریع‌تر جشن پیروزی بر کرونا را در کشور بگیریم.

عضو شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: انتخابات مظهر مردم سالاری و تبلور خون شهیدان و مبارزه یکصد ساله ملت ایران در دستیابی به حق سرنوشت خود است.

فرهانی تاکید کرد: از ۱۲ نفر عضو شورای شهر تهران که در انتخابات شورای شهر ثبت نام کردند متأسفانه نیمی از آن‌ها توسط نمایندگان مجلس که خود نمایندگی مردم را گرفته و قسم یاد کردند تا حافظ حقوق شهروندان باشند احراز صلاحیت نشدند.

وی افزود: با شناختی که از تعهد، تخصص و دلسوزی این عزیزان برای مردم و پیگیری آنان برای احقاق حقوق شهروندان داشته به این روند شدیداً اعتراض دارم.

عضو شورای شهر تهران در پایان عنوان کرد: ضمن اعتراض شدید به این روند، معتقدم که چنین اتفاقاتی سبب سرمایه سوزی و محرومیت شهر و کشور از سرمایه‌های انسانی کارآمد می‌شود و مصرانه خواستار توقف آن و دلجویی از این افراد هستم.

کد خبر 499330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.