امدادرسانی به ۱۵۹ آسیب دیده در ۵۹ حادثه در هفته دوم خردادماه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان از امدادرسانی به ۱۵۹ آسیب دیده ناشی از ۵۹ حادثه به وسیله ۶۸ تیم عملیاتی این جمعیت در دومین هفته خردادماه خبر داد.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان اصفهان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: پوشش امدادی ۵۹ حادثه در هفته گذشته انجام شد و ۱۵۹ آسیب دیده ناشی از حوادث در این مدت از خدمات امدادی هلال احمر استان اصفهان بهره مند شدند، حوادث جاده‌ای با ۴۱ حادثه همچنان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان آمار حوادث تحت پوشش این جمعیت در هفته گذشته، گفت: در این بازه زمانی ۴۱ مورد حادثه جاده‌ای، هفت مورد حادثه شهری، هفت مورد خدمات حضوری، دو مورد حادثه صنعتی و کارگاهی و دو مورد حادثه ساحلی به وسیله نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان پوشش داده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در امدادرسانی در حوادث رخ داده تعداد نجات یافتگان ۵۸ نفر بودند که از این تعداد نفر ۴۰ به بیمارستان‌ها منتقل شدند و تعداد ۱۸ نفر خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

کریمی افزود: ۱۷۷ نیروی عملیاتی نجاتگر و امدادگر این جمعیت در قالب ۶۸ تیم عملیاتی با بکارگیری ۵۵ دستگاه خودروی امدادی و همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در عملیات‌های یاد شده فعالیت داشتند، در این مدت چهار مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای این جمعیت انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مردم به ویژه شهروندان تقاضا می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

کد خبر 499041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.