نگرانی شهروندان بسطامی از آلایندگی شرکت سیمان شاهرود

شهردار بسطام با اشاره به نگرانی مردم این شهر نسبت به آلایندگی شرکت سیمان شاهرود گفت: با توجه به قرارگیری باغ‌های مردم بسطام در محیط پیرامونی این شرکت، باید دغدغه آلایندگی این واحد تولیدی برطرف شود.

به گزارش ایمنا، محمد سلیمان‌پور، شهردار بسطام از نگرانی‌های مردم نسبت به وضع آلایندگی شرکت سیمان شاهرود اظهار کرد: با توجه به قرارگیری بخش بزرگی از باغ‌های مردم بسطام در محیط پیرامونی این شرکت، باید دغدغه آلایندگی آن به‌صورت حداکثری برطرف شود.

مدیر واحد HSE شرکت سیمان شاهرود نیز در این نشست ضمن تأکید بر پایش مستمر و آنلاین عملکرد این شرکت توسط واحدهای نظارتی، از مسئولیت اجتماعی شرکت سیمان گفت و افزود: شرکت سیمان شاهرود چندین سال متوالی لوح تقدیر صنعت سبز در استان سمنان را دریافت کرده و جز معدود شرکت‌های حوزه تولید سیمان است که جز صنایع سبز کشور محسوب می‌شود.

رمضانعلی گراییلی اظهار کرد: شرکت سیمان شاهرود از ابتدای فعالیت تاکنون حدود دو هزار میلیارد ریال صرف هزینه‌های مترتب بر حفاظت برابر آلودگی هوا و خرید بگ فیلترها، الکتروفیلترها، بگ هاوس و سایر تجهیزات حفاظتی برابر آلایندگی هوا کرده است.

صمد جلالی، معاون اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود نیز بر جدیت در برخورد با ناقضان سلامت محیط زیست تأکید کرد و افزود: تعامل شرکت سیمان شاهرود با اداره محیط زیست این شهرستان و استان سمنان مطلوب است و گزارش‌های وضع آلایندگی هوا را هر سه ماه به‌صورت مکتوب اعلام می‌دارد.

همچنین در این نشست، با تأکید محمدرضا عبدی، معاون مالی و اقتصادی شرکت سیمان شاهرود مقرر شد، گزارش‌های سه ماهه کنترل کیفیت هوا برای تنویر افکار عمومی به شهرداری بسطام ارسال شود.

منبع: فارس

کد خبر 498585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.