سازمان‌های آمریکایی، همچنان عرصه تاخت‌وتاز هکرها

یک شرکت تکنولوژی آمریکا اعلام کرد دور جدیدی از حملات سایبری، آژانس‌های دولتی، اندیشکده‌ها، مراکز مشاوره و سازمان‌های غیردولتی این کشور را هدف قرار داده است.

به گزارش ایمنا، شرکت «مایکروسافت» اعلام کرد، گروهی که حمله سایبری گسترده به آمریکا را بر عهده داشت، همچنان در حال نفوذ به سیستم‌های سازمان‌ها و نهادهای مختلف این کشور است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این هفته حملات سایبری را شاهد بودیم که از سوی گروه نوبلیوم انجام گرفته و آژانس‌های دولتی، اندیشکده‌ها، مراکز مشاوره و سازمان‌های غیردولتی را هدف قرار دادند».

این شرکت برزگ تکنولوژی آمریکا افزود: «این موج از حملات، تقریباً سه هزار حساب پست الکترونیکی و ۱۵۰ سازمان مختلف را مورد هدف قرار داده است».

مایکروسافت در ادامه نوشت، بخش عمده این حملات علیه آمریکا بوده اما قربانیانی از ۲۴ کشور دیگر نیز در این حملات جدید دیده می‌شوند. همچنین دستکم یک چهارم حملات، علیه سازمان‌های فعال در زمینه توسعه بین‌الملل و مسائل حقوق بشری انجام گرفته‌اند.

این حمله سایبری گسترده در حالی انجام گرفته است که اندکی پیش از آن نیز شرکت خط لوله مواد سوختی شرق آمریکا نیز مورد حمله هکرها قرار گرفت و گفته می‌شود دولت آمریکا با پرداخت مبلغ درخواست شده موافقت کرده است.

چند ماه پیش از این حمله‌ها نیز تعداد قابل توجهی از وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ آمریکا تحت حمله سایبری بی سابقه‌ای قرار گرفته و حجم بالایی از اطلاعات آن‌ها سرقت رفت.

علاوه بر این، هفته گذشته هکرهای گروه موسوم به «بابوک» که چندی پیش پایگاه‌های اطلاعاتی پلیس واشنگتن را هک کرده بودند، بخشی از اسناد به دست آورده را منتشر کردند (جزئیات بیشتر).

منبع: فارس

کد خبر 496777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.