افزایش قیمت نان غیرقانونی است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره افزایش قیمت نان گفت: برای این موضوع هیچ مصوبه‌‎ای وجود نداشته و این موضوع به صورت رسمی هم به دستگاه مربوطه اعلام شده است.

به گزارش ایمنا، اوایل اردیبهشت ماه بود که رئیس اتحادیه نانوایان تهران از نهایی شدن تصمیم‌گیری برای افزایش قیمت نان خبر داد و گفت که به زودی قیمت‌های جدید اعلام خواهد شد. این خبر خود سبب افزایش خودسرانه قیمت نان توسط نانوایی‌ها شد واکنش‌های منفی متعددی را به همراه داشت.

با این حال «یدالله صادقی» معاون وزیر صنعت و معدن هفته گذشته با تأیید افزایش قیمت نان، اظهار کرد: قیمت جدید نان کارشناسی شده اما افزایش قیمت نان منوط به هماهنگی استانداری با وزارت کشور و وزارت صمت است، اما پس از آن اظهارنظرهای مکرری از جانب استانداری و سازمان بازرسی درباره غیرقانونی بودن افزایش قیمت نان مطرح شد.

«حجت‌الاسلام و المسلمین حسن درویشیان» رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان جلسه شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به برخی نابسامانی‌ها در بازار آرد و نان، گفت: در موضوع توزیع آرد یارانه‌‎ای متأسفانه به دلیل برخی بی نظمی‌ها و عدم نظارت بر توزیع عادلانه این اقلام با بازرسی‌های صورت گرفته در یکی از انبارهای کشور، دو هزار و ۵۰۰ کیسه از آردهای یارانه‎‌ای کشف شد که با تعویض کیسه‌‎ها به صورت آزاد فروخته می‌شد که با عوامل مؤثر در این موضوع برخورد شد.

وی درباره افزایش قیمت نان نیز تأکید کرد که برای این موضوع هیچ مصوبه‌‎ای وجود نداشته و این موضوع به صورت رسمی هم به دستگاه مربوطه اعلام شده است.

منبع: فارس

کد خبر 495937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.