آمار کرونا همدان ۳ خرداد؛ ۷ فوتی و ۴۰ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و هفت مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _دوشنبه سوم خرداد ماه ۱۴۰۰_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۰ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی افزود: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸۰ مورد بوده است که ۷۳ نفر در بخشی عادی و ۱۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۳۸ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۱۷ هزار و ۸۷ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان هفت مورد فوتی ثبت شده است، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون دو هزار و ۱۵۲ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۷۶۲ نفر، بهار ۹۳۵ نفر، تویسرکان ۹۸۳ نفر، رزن ۷۳۶ نفر، درگزین ۲۷۳ نفر، فامنین ۳۰۷ نفر و کبودر آهنگ ۹۹۲ نفر بوده است.

وی ادامه داد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر سه هزار و ۶۷ نفر، نهاوند دو هزار و ۲۱۲ نفر و همدان ۶ هزار و ۴۲۴ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۳۹۶ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، توضیح داد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی گفت: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این پنج اصل به درستی انجام شود، می‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

طاهری تاکید کرد: اگر عادی انگاری شود و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در استان رعایت نشود، دچار بحران افزایش موارد ابتلاء و مرگ‌ومیر خواهیم شد.‌

کد خبر 495896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.