جزییات حادثه ریزش کوه در آزادراه تهران- شمال

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال ریزش تونل در منطقه ۲ آزادراه را تکذیب کرد و درباره جزییات حادثه امروز (شنبه) گفت: علت حادثه در منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال، سقوط بخش عظیمی از بدنه کوه در بیرون دهانه تونل بود و ریزش تونل رخ نداده است.

به گزارش ایمنا، سعید شهسواری درباره جزئیات مربوط به حادثه ریزش کوه در قطعه ۲ آزادراه تهران- شمال اظهار کرد: در اثر حادثه جدا شدن و سقوط بخش عظیمی از بدنه کوه واقع در جنوب تونل ۳۳/۱ منطقه ۲ آزادراه تهران شمال ۲ نفر از کارگران، (یک نفر راننده بیل مکانیکی و یک نیروی اجرایی) جان خود را ازدست دادند.

وی افزود: این حادثه در اثر عملیات اجرایی نبوده و بیرون از محدوده تونل اتفاق افتاده است؛ یک اتفاق غیر قابل پیش بینی و حادثه تلقی می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت آزادراه تهران- شمال، به دلیل حجم سنگین ابعاد جدا شده کوه و سقوط آن دسترسی به محل حادثه نیز به سختی انجام گرفته است.

شهسواری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا چه حد تمهیدات ایمنی در مراحل ساخت پروژه‌هایی سخت و پیچیده‌ای چون آزادراه تهران- شمال از وقوع این حوادث جلوگیری می‌کند، گفت: تمامی تمهیدات لازم هنگام حفاری تونل‌ها، دوران احداث و بهره برداری لحاظ شده است، در ۲۲ کیلومتر تاکنون ۳۱ رشته تونل حفاری شده است و حادثه‌ای رخ نداده است، حادثه امروز که مربوط به جدا شدن کوه و سقوط آن بود غیرقابل پیش و نادر بوده است.

وی با بیان اینکه وجب به وجب مناطق کوهستانی شرایط خاصی دارد که در دوره احداث از لحاظ ایمنی مدنظر قرار می‌گیرد، گفت: حادثه امروز به خطای اجرایی ربطی ندارد. متأسفانه این حادثه نادر منجر به مرگ کارگران زحمت کش شده است که پیکر این دو کارگر بعد از تلاش فراوان پیدا و در حال انتقال است.

منبع: ایرنا

کد خبر 495400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.