آمار کرونا چهارمحال و بختیاری یکم خرداد؛ ۵ فوتی و ۵۹ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونای استان چهارمحال و بختیاری را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان چهارمحال و بختیاری در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز شنبه _یکم خردادماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۰ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان این که از این تعداد ۵۵ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۵۹ نفر مثبت قطعی شد که ۲۸ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۳۱ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۲۶۵ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۲۱۹ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری یک هزار و ۶۳ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: اکنون ۴۴ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 495329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.