«یک روایت زرد» در جشنواره فیلم های ورزشی هیوستون 

فیلم مستند «یک روایت زرد» به کارگردانی محمد عابدی به نخستین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی هیوستون آمریکا دعوت شد.

به گزارش ایمنا، «یک روایت زرد» به کارگردانی محمد عابدی، روایتی از زندگی و دلدادگی طرفداران یک تیم آلمانی به نام بروسیا دورتموند را به تصویر کشیده است که در اولین جشنواره سالانه بین المللی فیلم‌های ورزشی هیوستون آمریکا که ۳ تا ۶ ژوِئن ۲۰۲۱ (۱۳ تا ۱۶ خرداد) برگزار می‌شود، حضور دارد.

این فیلم ۷۳ دقیقه‌ای، روایتی است از چند جوان ایرانی که به طرز عجیبی طرفدار تیم فوتبال بورسیا دورتموند آلمان هستند و فارغ از هر نوع ترس از قضاوت شدن، از عشق خود به تیم محبوبشان سخن می‌گویند. در میان آنها هستند افرادی که متعصبانه حاضرند از زندگی خود بگذرند، اما موفقیت تیم دوست داشتنی شأن را ببینند. زمان پخش بازی‌های این تیم، آنها دور هم جمع شده و از کیلومترها دورتر، همپای جوانان آلمانی بروسیا دورتموند را تشویق می‌کنند.

برخی از عوامل و دست‌اندرکاران فیلم عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: محمد عابدی، مدیر فیلمبرداری: حسین علوی، تدوین: محمدعلی شعبانی، آهنگساز: پرویز داودی، روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای: زهرا صفایی، پخش بین‌الملل: الهه گودرزی.

گفته می‌شود، جشنواره بین المللی فیلم‌های ورزشی هیوستون، HISFF با هدف نمایان کردن رابطه ورزش و زندگی و تعامل تنگاتنگی که میان آن دو وجود دارد به معرفی آثاری در این خصوص می‌پردازد و قصد دارد فرصت‌هایی را برای فیلمسازان فراهم کند تا دید خود را در جهان انعکاس داده و آثاری را نمایش دهد که بر مخاطب و جهان تأثیرگذار است.

کد خبر 495312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.