مصرف یک هزار و ۵۰۰ مگاوات برق توسط استخراج کنندگان رمزارز

سخنگوی صنعت برق در یکی از شبکه‌های احتماعی نوشت: یک هزار و ۵۰۰ مگاوات برق توسط استخراج کنندگان رمزارز مصرف می‌شود.

به گزارش ایمنا، مصطفی رجبی مشهدی روز دوشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: بر اساس تخمین منابع خارجی حدود پانزده هزار مگاوات برق در کل جهان توسط دستگاه‌های استخراج رمزارز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: طبق بررسی این منابع حدود ۱۰ درصد این میزان مصرف برق، سهم ایران است.

معاون برنامه‌ریزی اقتصادی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران نوشت: بر این اساس می‌توان گفت میزان مصرف برق واحدهای استخراج رمز ارز حدود یک هزار و ۵۰۰ مگاوات است، یعنی سهم رمزارزها در این میزان افزایش مصرف برق ۲۵ درصد است.

رجبی مشهدی ادامه داد: وزارت نیرو برای تأمین واحدهای استخراج رمزارز تنها ۳۲۰ مگاوات مجوز تاکنون صادر کرده است که ۲۰۰ مگاوات آن فعال است این به آن معنا است که حدود ۱۳۰۰ مگاوات مصرف واحدهای غیرمجاز است.

وی نوشت: در حال حاضر بسیاری از دستگاه‌های استخراج رمزارز که برخی قدیمی هستند و به زودی از مدار خارج می‌شوند در واحدهای مسکونی شایع شده است.

سخنگوی صنعت برق افزود: این امر علاوه برافزایش مصرف برق خانگی موجب آسیب به شبکه برق و برق همسایگان می‌شود میزان خسارت بر اساس متوسط نرخ صادراتی برق از زمان فعالیت این دستگاه‌ها محاسبه می‌شود.

رجبی مشهدی نوشت: اگر خسارتی به شبکه برق منطقه و همسایگان وارد شده باشد این خسارت دریافت خواهد شد و همچنین واحد فرد متخلف به دستگاه قضائی معرفی خواهد شد.

وی ادامه داد: واحدها در صورت تمایل برای فعالیت باید مجوز تجهیزات و فعالیت خود را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کنند.

منبع: ایرنا

کد خبر 494257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.