آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲۶ اردیبهشت ماه؛ ۲ فوتی و ۱۴۴ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز_ یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴٣٨ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ٧٠ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۴۴ نفر مثبت قطعی شد که ١١٣ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ٣١ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ٣٢٣ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ٢۴٩ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته د مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ١٠٣۴ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: اکنون ۵٢ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 494023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.