بررسی استنکاف سازمان برنامه و ریاست جمهوری از اجرای قانون

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اعمال ماده ۲۳۴ قانون آئین نامه داخلی مجلس در ارتباط با استنکاف سازمان برنامه و بودجه و ریاست جمهوری از اجرای کامل قانون موسوم به توسعه پتروپالایشگاه ها به تصویب رسید.

مالک شریعتی نیاسر در گفت وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دو موضوع در جلسه کمیسیون انرژی در دستور کار قرار گرفت؛ موضوع اول رأی گیری در خصوص اعمال ماده ۲۳۴ قانون آئین نامه داخلی مجلس در ارتباط با استنکاف سازمان برنامه و بودجه و ریاست جمهوری از اجرای کامل قانون موسوم به توسعه پتروپالایشگاه ها بود.

وی افزود: حدود ۴۰ روز پیش در جلسه کمیسیون انرژی مهلت دو هفته‌ای به سازمان برنامه و بودجه و هیأت امنای صندوق توسعه ملی داده شد تا جلسه تشکیل داده و تنفس خوراک را بر اساس قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی تصویب کنند تا مراحل اجرایی پتروپالایشگاه ها آغاز شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به جهت تعطیلات صحن علنی مجلس و کمیسیون‌ها عملاً مهلت دولت از دو هفته به حدود ۴۰ روز افزایش پیدا کرد، اما باز هم در این ۴۰ روز گامی برداشته نشد لذا امروز در جلسه کمیسیون انرژی رأی گیری انجام شد و به اتفاق آرا و بدون مخالف اعمال ماده ۲۳۴ در خصوص این بحث به تصویب رسید.

وی ادامه داد: این موضوع به صحن علنی ارجاع خواهد شد و با تصمیم صحن علنی به قوه قضائیه ارجاع می‌شود. امیدواریم تا مهلت باقی مانده و قبل از تصویب صحن مجلس دولت این وظیفه قانونی خود را انجام دهد.

شریعتی ادامه داد: دستور دوم جلسه انتخاب هفت تن از اعضای کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک به منظور بررسی طرح تشکیل وزارت انرژی بود با وجود اینکه اعضای کمیسیون انرژی اتفاق نظر داشتند که این موضوع بحث تخصصی مربوط به کمیسیون انرژی است و باید به روال سایر طرح‌ها و لوایح کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی آن را بررسی کرده و سایر کمیسیون‌های فرعی نیز نظر دهند، اما چون هیأت رئیسه ارجاع داده بود هفت نفر را برای عضویت در کمیسیون مشترک برای بررسی این طرح انتخاب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز مقرر شد رئیس کمیسیون با هیأت رئیسه مجلس صحبت کنند و موضوع ارجاع این طرح به کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی را مطرح کنند، امیدواریم موضوعات تخصصی به کمیسیون‌های تخصصی خود ارجاع شود و کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی نیز این طرح را بررسی کند.

کد خبر 493976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.