آمار کرونا سیستان و بلوچستان ۲۶ اردیبهشت؛ ۴ فوتی و ۱۳ بستری جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۱۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا بستری شده‌اند و ۴ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان سیستان و بلوچستان رخ داده است.

سیدمحمد هاشمی شهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی بیماران بستری در استان سیستان و بلوچستان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _یکشنبه ۲۶ اردیبهشت _ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران بستری جدید در استان سیستان و بلوچستان، ۱۳ نفر گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در این استان ۴ مورد فوتی نیز ثبت شده است، افزود: با احتساب تعداد بیماران بستری جدید در این استان، در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل بیماران بستری در استان سیستان و بلوچستان به ۷۳ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص آخرین وضعیت و آمار بیماران بستری در شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: تاکنون آخرین آمار بیماران بستری در سه شهرستان استان سیستان و بلوچستان، زاهدان ۴۴ نفر، زابل ۷ نفر و ایرانشهر ۲۲ نفر بوده است.

هاشمی شهری به تعداد بیماران بستری جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون آخرین آمار بیماران بستری جدید در شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان زاهدان ۴ نفر، شهرستان ایرانشهر ۸ نفر و شهرستان زابل یک نفر بوده است.

وی تاکید کرد: هنگام استفاده از کولر گازی در منازل، محیط کار و خودرو، حتماً یک پنجره را برای تهویه هوای آزاد باز بگذارید زیرا فضاهای با تهویه کم از عوامل تسریع کننده ابتلاء به بیماری‌های تنفسی و از جمله کرونا است.

کد خبر 493923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.