آتش زدن مزارع، سلامت و بهداشت عمومی را تهدید می‌کند

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان کشاورزان را به پرهیز از آتش زدن باقیمانده محصولات در زمان برداشت توصیه کرد و گفت: ایجاد حریق تهدید کننده سلامت و بهداشت عمومی است که مشمول مجازات از سوی مراجع قضائی می‌شود.

روح‌الله فدایی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با اشاره به افزایش آتش‌سوزی فضای سبز و مراتع در فصل تابستان اظهار کرد: در این موقع از سال به مرور با گرم شدن هوا، سبزه‌ها و علف‌زارها تبدیل به بوته‌های خشک مستعد آتش‌سوزی می‌شود و احتمال وقوع حوادث آتش‌سوزی در زمین‌های کشاورزی و مراتع با کوچک‌ترین سهل‌انگاری و خطای انسانی دور از انتظار نیست.

وی تأکید کرد: هرگونه اقدام نسنجیده می‌تواند به وقوع حوادث ناگوار و تحمیل خسارات اقتصادی به کشاورزان و آسیب به محیط زیست منجر شود و در زمان سفرهای برون‌شهری خود از رفتارهایی همچون پرت کردن ته سیگار در مراتع و مزارع و روشن کردن آتش بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی خودداری کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان با اشاره به خطر آتش سوزی به دلیل انداختن بطری‌های شیشه‌ای یا شیشه‌های شکسته در طبیعت گفت: انداختن شیشه در باغ، بوستان‌ها و پارک‌های جنگلی باعث تمرکز نور خورشید روی خار و خاشاک خشک شده و شیشه مانند یک ذره‌بین موجبات وقوع آتش سوزی را فراهم می‌آورد.

وی تصریح کرد: رعایت بهداشت و نظافت مراتع هنگام مراجعه به دامن طبیعت و روشن نکردن آتش در محیط‌های آسیب‌پذیر کمترین کاری است که هر یک از ما می‌توانیم برای صیانت از این امانت الهی انجام دهیم و در صورت مشاهده آتش‌سوزی با شماره ۱۲۵ آتش نشانی تماس گرفته و قبل از رسیدن آتش نشانان در محل با رعایت نکات ایمنی اقدام به جلوگیری از گسترش حریق کنند.

کد خبر 493779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.