قالیباف: خون شهید سلیمانی جریان خودباخته غربزده را رسوا می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور آگاهانه و پرشور مردم در عرصه انتخابات راه حل مشکلات کشور و خواسته تمام دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز -یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه- مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور اظهار کرد: مردم مؤمن و خداجوی ایران اسلامی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان امسال نیز همانند سال‌های گذشته با پناه‌گرفتن در محضر قرآن و اهل بیت در شب‌های قدر برکت مادی و معنوی را برای هموطنان خود طلب کردند و عموم مؤمنین و دلباختگان به خاندان عصمت و طهارت با برگزاری شایسته مجالس دعا و مراسم عزاداری ایام شهادت امیرالمومنین علی علیه السلام، دین خود را به اهل بیت ادا کرده و شعائر ایشان را زنده نگاه داشته‌اند.

وی افزود: از تمامی مردم شریف و عزیز ایران اسلامی تقاضای دعای ویژه برای همه خدمتگزاران کشور از جمله نمایندگانِ مجلس شورای اسلامی را دارم و امیدوارم با دعای نافذ آنها بتوانیم به وظایف سنگینی که در قبال مردم و کشور عزیزمان داریم به درستی عمل کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این روزها مذاکرات بین ایران و ۱+۴ همراه با فراز و نشیب‌های زیادی در جریان است. یک روز اخبار پیشرفت مذاکرات و روزی دیگر خبرهای بروز اختلافات منتشر می‌شود که همه اینها نشانه دهنده جدی بودن مذاکرات است.

قالیباف اضافه کرد: اولاً خداوند بزرگ را شاکریم که قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها باعث باز شدن قفل‌های صنعت هسته‌ای شده و ظرفیت‌های لازم جهت مذاکرات را برای تیم مذاکره کننده فراهم آورده است.

وی افزود: در حالِ حاضر همین ظرفیت‌های تولید شده و قدرت عینیت‌یافته، محور بده-بستان‌ها در مذاکرات جاری قرار گرفته است تا به پشتوانه این قدرت‌آفرینی امکان تأمین و تضمین منافع عموم مردم فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ثانیاً صدای واحد مسئولین جمهوری اسلامی ایران که تحت مدیریت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب ایجاد شده است تاکنون نقش مؤثری در جلوگیری از زیاده خواهی‌های دشمن داشته است، حفظ این اتحاد تا رسیدن به نتیجه مطلوب نهایی امری ضروری است که انشاالله مورد توجه همه ما خواهد بود.

قالیباف تصریح کرد: ثالثاً همانطور که در گذشته نیز بارها گفته شده است همسو با سیاست‌های تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب ما به دنبال رفع کامل عملی و فوری همه تحریم‌ها هستیم. اگر همه تحریم‌ها به طور کامل برداشته شود و اثرات اقتصادی آن نیز به صورت عملی راستی‌آزمایی گردد نباید حتی یک ساعت در موافقت با انجام تعهداتی که ایران مطابق برجام آن‌ها را پذیرفته است، تأخیر کرد.

وی تاکید کرد: اما دشمنان ایران بدانند که مردم ما علیرغم تلاش برای رفع تحریم‌ها هرگز منتظر اقدام آنها نخواهند بود. ابتکار عمل به دست ایران است. لذا به آنان توصیه می‌کنیم به جای زیاده خواهی و تعلل در مذاکرات با انجام کامل و عملی تعهدات خود بیشتر از این در رفع تحریم‌ها تأخیر نکنند چرا که با گذشت زمان هزینه‌های آنان برای بازگشت به برجام سنگین‌تر خواهد شد. در همین راستا از تیم مذاکره کننده می‌خواهیم که با قدرت در چارچوب سیاست سیاست‌های تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب حقوق مردم ایران را مطالبه کنند و مراقب فریب فریب‌های تجربه شده پیشین باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع بعدی که لازم است علی رغمِ موضع‌گیری‌های قبلی از تریبون رسمی مجلس نیز به آن اشاره کنم، درباره برخی صحبت‌ها، علیه قهرمان ملی ایران و دوگانه سازی غیرکارشناسی و وهم‌آلود از قدرت میدانی و قدرت دیپلماسی است. این دوگانه سازی به طور حتم ضد منافعِ ملی است. بدون قدرت میدانی قدرت دیپلماسی توانی برای موفقیت ندارد و بدون قدرت دیپلماسی، قدرت میدانی هرگز به تمام اهداف خود برای تأمین منافع ملی دست نخواهد یافت. این همان مجاهدت هوشمندانه‌ای است که حاج قاسم سلیمانی در منطقه با هم‌افزا کردن قدرت میدانی و قدرت دیپلماسی توطئه دشمنان را خنثی کرد و از همان طریق قدرت عظیمی برای دیپلماسی به وجود آورد.

قالیباف خاطرنشان کرد: در اولین روزهای پس از شهادت سردار سلیمانی نیز عرض کرده بودم که باور دارم همانطور که شهادت شهید بهشتی ریشه منافقان را از کشور کند و خطر جریان نفاق را از انقلاب دور کرد، خون شهید سلیمانی نیز جریان خودباخته غرب‌زده را رسوا می‌کند و به فضل الهی ریشه‌ی آنها را می‌خشکاند و ما امروز آثار این اتفاق عظیم را به عینه می‌بینیم و مطمئن هستیم که خونِ شهید سلیمانی تأثیراتی تاریخ‌ساز در مسیر پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: در عینِ حال مجلسِ شورایِ اسلامی نیز وظیفه خود می‌داند نسبت به برخورد با عوامل و موثرین این قبیل اقدامات نسنجیده پیگیری‌های لازم را به انجام رساند و از ظرفیت ظرفیت‌های قانونی خود در این مساله استفاده کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا ضروری است بر زمینه سازی انجام انتخاباتی پرشور با هدف رسیدن به مشارکت حداکثری همراه با رعایت مصالح ملی تاکید کنیم. لازم می‌دانم به مردم ایران یادآور شوم که حضور آگاهانه و پرشور آنها در عرصه‌ی انتخابات راه حل مشکلات کشور و خواسته تمام دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی است. امیدواریم شاهد رقابتی جدی و سالم بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا باشیم که نتیجه آن حرکت به سمت کارآمدی ساختار اجرایی و اداری کشور برای حل مسائل مردم باشد.

کد خبر 492117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.