پلمب ۵ کارگاه غیرمجاز جمع‌آوری زباله در بوشهر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر از پلمب پنج کارگاه غیرمجاز جمع آوری زباله در بوشهر خبر داد.

به گزارش ایمنا، مسعود غلامزاده در این باره اظهار کرد: بر اساس قانون، مدیریت اجرایی تمامی پسماندها در حریم‌های شهری، بر عهده شهرداری‌ها قرار دارد.

وی افزود: همچنین ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند تاکید دارد که هر نوع نگهداری، مخلوط کردن، جمع آوری، حمل و نقل، خرید و فروش، دفع و صدور تخلیه پسماندها توسط افراد غیرمسئول، قانونی نیست.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای منفعت طلب در یک فضای غیربهداشتی از طریق خودرو، موتورسیکلت و گاری اقدام به برداشت پسماندها کرده و در منازل شخصی و کارگاهی با دپو کردن آنها، سلامت عمومی را به خطر می‌اندازند.

وی ادامه داد: با توجه به حکم قضائی برای برخورد با هر گونه جمع آوری زباله و پسماند توسط افراد غیرمسئول، این سازمان اقدامات لازم قضائی را برای مقابله با این پدیده انجام می‌دهد.

غلامزاده عنوان کرد: در این راستا، در ۱۰ روز گذشته و بر اساس ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند با حکم قضائی و در معیت نیروی انتظامی، پنج کارگاه غیرمجاز جمع آوری مواد بازیافتی پلمب شده است.

مدیرعامل سازمان پسماند بوشهر یادآور شد: در کنار اطلاع رسانی از غیرقانونی بودن جمع آوری زباله و پسماندها توسط افراد غیر مسئول، اعلام می‌کنیم که با حکم قضائی و دادستانی اجازه نمی‌دهیم سلامت مردم با جمع آوری غیر اصولی زباله به خطر بیافتد.

منبع: ایسنا

کد خبر 491861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.