مسئله قدس و فلسطین، حقی غیر قابل تغییر است/ ایران هیجوقت هم پیمانانش را نفروخته است

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت: موضع ما در قبال مسئله قدس و فلسطین تاکتیکی نیست بلکه این مسئله حقی غیر قابل تغییر است.

به گزارش ایمنا به نقل از العالم، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس اظهار کرد: ثبات ملت فلسطین و پایبندی این ملت به حقش و کوتاه نیامدن از قدس، اساس کار است و به مقاومت مشروعیت می‌بخشد.

وی افزود: وارد شدن غزه با موشک‌هایش به خط مقابله با رژیم اشغالگر در قدس، مهمترین تحولی است که باید تقویت شود.

دبیرکل حزب الله لبنان پایداری ملت فلسطین در خصوص حقوقشان و تعهدشان به قدس را از اصول مهم دانست و گفت: ما مطمئن هستیم که ملت فلسطین لیاقت حفاظت از قدس، سرزمین خود و حقوقش را داراست. ملت فلسطین شایسته دفاع از سرزمین خود است و ما نیز از آنان حمایت می‌کنیم.

نصرالله به مقاومت ایران در برابر فشارهای آمریکا و غرب اشاره کرد و گفت: ایران از مرحله خطر گذشته و جنگ آمریکا با ایران نیز پایان یافته است همچنین گزینه‌های آمریکا و اسرائیل برای کنار گذاردن برنامه هسته‌ای ایران خاتمه یافته است.

وی ادامه داد: بزرگترین واکنش ایران به حمله نطنز افزایش میزان غنی سازی اورانیوم بود که اسرائیل را وحشت زده کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: تجربه ۴۰ ساله ایران نشان می‌دهد که این کشور هم پیمانانش را نفروخته است. ایران به ضرر هم پیمانانش نه چانه زنی می‌کند و نه از طرف آنان مذاکره می‌کند و نه آنان را تنها می‌گذارد.

نصرالله مذاکره ایران و عربستان را مثبت دانست و گفت: هرگونه مذاکره‌ای که در آرامش منطقه سهم داشته و محور مقاومت را تقویت کند را تأیید می‌کنیم. کسانی که باید از مذاکره ایران و عربستان نگران باشند هم پیمانان ریاض هستند نه هم پیمانان تهران.

وی با اشاره به تماسهای کشورهای عربی با سوریه اظهار کرد: بسیاری از کشورهای عربی با دولت سوریه در تماس هستند البته عربستان نمی‌تواند شروطی را به سوریه درباره روابطش با ایران که در حال مذاکره با تهران است تحمیل کند.

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به موضوع یمن و تحولات این کشور هم اشاره کرد و افزود یمن با فرماندهان جوان و صادق به محور مقاومت افزوده شده است.

نصرالله با بیان اینکه اسرائیل امروز نسبت به تحولات مثبت صورت گرفته در توانمندی محور مقاومت نگران است، گفت: وضعیت رژیم صهیونیستی بحرانی است و شکاف‌هایی در ساختارش به وجود آمده، این رژیم اکنون با بحران رهبری و فرماندهی روبروست که از نشانه‌های ضعف و افول آن است. از سوی دیگر، موشک‌های پدافند هوایی سوریه امروز به دیمونا اصابت کرده که موجب نگرانی شدید اسرائیل شده است.

وی با اشاره به اینکه ارتش اسرائیل به توان خود در مقابله با جبهه‌های مختلف در صورت وقوع جنگ باور ندارد، افزود: رژیم صهیونیستی نسبت به عملیات کرانه باختری و ورود پرقدرت غزه به خط تحولات قدس نگران است.

دبیرکل حزب الله لبنان اجرای مستمر و بیش از حد متعارف رزمایش‌های نظامی را بیانگر نگرانی و ضعف نیروی زمینی اسرائیل دانست و اظهار کرد: نشانه‌های ضعف و سستی را می‌توان آشکارا در ساختارهای این رژیم مشاهده کرد.

نصرالله به اوضاع داخلی لبنان هم اشاره کرد و افزود: ما در مساله مرزهای آبی دخالت نمی‌کنیم و این مساله را به دولت لبنان واگذار می‌کنیم.دولت باید مسئولیت تاریخی خود را بپذیرد و از حقوق آبی خود کوتاه نیاید. ما پس از تاکید دولت لبنان بر لبنانی بودن مزارع شبعا و تپه‌های کفرشوبا در این مساله دخالت کردیم.

وی با هشدار به رژیم صهیونیستی نسبت به هر اقدام یا ماجراجویی نادرست در رزمایش‌هایش گفت: از هیچ حرکت متجاوزانه نخواهیم گذشت چرا که توان ما در حال افزایش است و دشمن نخواهد توانست از تحول کمی و کیفی محور مقاومت جلوگیری کند.

کد خبر 491773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.