آمار کرونا همدان ۱۷ اردیبهشت؛ ۱۰ فوتی و ۱۱۵ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۱۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۰ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۱۵ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی افزود: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۸۵۳ مورد بوده است که ۱۷۴ نفر در بخشی عادی و ۱۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۶۴ نفر نیز وخیم گزارش شده است. از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۱۵ هزار و ۹۴۶ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۰ مورد فوتی ثبت شده است، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون دو هزار و سه نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۶۹۱ نفر، بهار ۸۷۹ نفر، تویسرکان ۹۵۱ نفر، رزن ۶۸۹ نفر، درگزین ۲۵۷ نفر، فامنین ۲۹۴ نفر و کبودر آهنگ ۹۴۹ نفر بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر دو هزار و ۸۶۳ نفر، نهاوند دو هزار و ۸۸ نفر و همدان ۵ هزار و ۹۰۱ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۳۸۴ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، توضیح داد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

طاهری ادامه داد: ۵ مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این ۵ اصل به درستی انجام شود، می‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اگر عادی انگاری شود و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در استان رعایت نشود، دچار بحران افزایش موارد ابتلاء و مرگ‌ومیر خواهیم شد.‌

کد خبر 491765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.