آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۷ اردیبهشت ماه؛ ۵ فوتی و ۱۰۲ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۹ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۹۶ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۰۲ نفر مثبت قطعی شد که ۴۰ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۶۲ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

وی افزود: اکنون ۴۰۸ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۳۵۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری‌شان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۹۹۷ نفر است.

شیرانی تصریح کرد: اکنون ۵۹ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 491763

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.