ربیعی: صهیونیست ها برجام را «انتفاضه دیپلماتیک» علیه خود می دانند

سخنگوی دولت در یادداشتی روز قدس را آرمان مشترک میان امت اسلام و آزادی خواهان جهان دانست و نوشت: صهیونیست ها، برجام را به مثابه «انتفاضه دیپلماتیک» علیه خود تلقی کرده و تمام تلاش خود را برای ناکام گذاشتن آن بکار بستند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی در یادداشت خود آورده است: مسئله قدس شریف فقط اولویت جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه اولویت امت اسلام و همینطور کشورهای مستقل و روشنفکران برجسته آزادی خواه و عدالت خواه می‌باشد. سرزمین فلسطین نه به عنوان یک جغرافیا، بلکه به عنوان نمادی از ایجاد دولت سازی جعلی همراه با آدم کشی، نسل کشی، زورگویی در عصری است که مدعیان دموکراسی و حقوق بشر به بهانه آن کشورهای مظلوم زیادی را مورد هدف موشک‌ها و بمب‌های خود قرار دادند. مساله بیت‌المقدس و قدس شریف نه فقط به عنوان یک مکان مقدس بلکه به عنوان نماد اشغالگری فرقه‌ای به نام صهیونیست علیه فرهنگ و مذهب بزرگ اسلامی است.

رژیم اشغالگر اسرائیل همواره تلاش داشته تا این اولویت را از اذهان جامعه اسلامی بزُداید و در سال‌های اخیر در یک حرکت تفرقه‌افکنانه تلاش نمود که با دامن‌زدن به نزاع‌های دروغین و کاذب، ایران را به عنوان معضل امنیتی معرفی کند. هر گاه ایران در مواضع به حق خود به سمت یک تعامل سازنده با جهان حرکت می‌کند، رژیم اسرائیل، به تکاپو می‌افتد تا به زعم خود، در این مسیر که با منافع ظالمانه‌اش در تضاد است، اختلال ایجاد کند.

برجام به عنوان نماد موفقیت جمهوری اسلامی ایران و تعامل سازنده، از روز اول در معرض آماج صهیونیست‌ها قرار داشته و هنوز هم ادامه دارد. به نظر من صهیونیست‌ها، برجام را به مثابه «انتفاضه دیپلماتیک» علیه خود تلقی کرده و تمام تلاش خود را برای ناکام گذاشتن آن به کار بستند. این مطلب از تکاپوها، واکنش‌های سراسیمه و هراس‌آلود صهیونیست‌ها واضح است. اسرائیل از روز اول تلاش کرد با تحریک دیگران، در مسیر عدم اجرای توافق برجام و خروج از آن، گام بردارد. برای همین از ترور فیزیکی دانشمندان هسته‌ای گرفته تا ترور حیثیتی و شخصیتی دیپلمات‌های ما، از هیچ کاری دریغ نکرد و به اقدامات ویرانگر خود همچنان ادامه می‌دهد.

مقابله با ظلم و جعلی به نام رژیم صهیونیستی برای نسل‌های گذشته ایران همواره یک مسئله آرمانی بوده است. به یاد دارم در استادیوم فوتبال امجدیه تهران در مسابقه بین تیم‌های فوتبال ایران و رژیم اسرائیل در سال ۱۳۴۹، چگونه بیش از ۳۰ هزار نفر یکپارچه تنفر خود را از ظلم رژیم اسرائیل ابراز می‌کردند و آن پیروزی فوتبالی به یک جشن ملی همراه با شعارهایی علیه اسرائیل تبدیل شد.

در روز قدس ۱۴۰۰ نسل جدید به رغم همه نقدهایی که به ما دارند، در مورد منافع ملی ایران با هوشمندی و بیش از هر زمانی به خوبی کینه و حقد علیه ملت ایران را درک کرده اند. همگان دیدند که چگونه با دسیسه‌های مختلف و بازیچه قرار دادن دولت ترامپ در آمریکا رنج و سختی بر زندگی مردم ایران تحمیل کردند. و چگونه هراسناک از برداشته شدن این رنج از سر مردم ایران هستند. و وقتی مسائل ساخته شده جعلی بین ایران و جهان رو به حل شدن است و تحریم‌ها در حال عقب نشستن؛ با ترور و ارعاب، جاسوسی، جعل و خبرسازی علیه منافع ایران اقدام می‌کنند.

روز قدس ۱۴۰۰ با به ثمر نشستن و خنثی کردن دو فتنه اساسی صهیونیست‌ها، مقارن شده است. نخست در تعامل سازنده با جهان، موفق شدیم پیروزی اخلاقی و حقوقی و اثبات حقانیت جمهوری اسلامی را به دست آوریم و در عین حال با شکست فشار حداکثری آمریکا در به عقب راندن تحریم‌ها نزدیک شده‌ایم. دوم آنکه در منطقه و در واکنش به پیام‌های صلح‌آمیز مکرر ایران، پاسخ‌های امیدوار کننده‌ای شنیده می‌شود. ما همچنان سیاست صلح در منطقه را با اعتقاد و جدیت دنبال می‌کنیم. امسال ایرانیان نه فقط با شعار بلکه با درکی تحلیلی، انزجار خود را از عداوت و کینه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم منطقه و علیه ایران ابراز می‌کنند.

کد خبر 491752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.