بلینکن: نمی‌دانیم که ایران آماده انجام اقدامات لازم برای احیای برجام هست یا نه

وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گویی به سوالاتی درباره موضع دولت آمریکا در قبال پیش برد روند مذاکرات احیای برجام در وین و آزادی زندانیان آمریکایی در ایران پاسخ داد.

به گزارش ایمنا، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه این کشور در بخشی گفت و گویی با شبکه ام. اس. ان. بی. سی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به انتخابات ریاست جمهوری ایران، فرصت برای احیای توافق هسته‌ای در حال اتمام است و آیا حتی بدون خارج کردن زندانیان آمریکایی از ایران، انتظار می‌رود در سطح مقدماتی آمریکا به توافقی با ایران برسد، توضیح داد: همان طور که می‌دانید ما در مذاکرات، مذاکرات غیر مستقیم در وین مشارکت داشته‌ایم. این مذاکرات آخر همین هفته دوباره انجام خواهد شد. نمی‌دانیم که آیا ایران واقعاً آماده اتخاذ تصمیمات لازم برای بازگشت به پایبندی کامل به توافق هسته‌ای هست یا نه.

وی مدعی شد: آنها متاسفانه اقداماتی که منجر به از سرگیری بخش‌های خطرناک برنامه شان [برنامه هسته‌ای] می‌شود را از سر گرفته‌اند و این بخش‌ها توسط توافق هسته‌ای متوقف شده بودند. هنوز مشخص نیست که آنها آماده انجام دادن اقدامات لازم هستند یا نه.

بلینکن ادامه داد: علیرغم این، ما قطعنامه بر موضوع آمریکایی‌هایی که در ایران یا هر جای دیگری زندانی هستند یا گروگان گرفته شده‌اند، متمرکز هستیم. تمام آنچه می‌توانم به شما بگویم این است که تیم ما واقعاً هر روز در این زمینه فعالیت می‌کند.

منبع: ایسنا

کد خبر 491722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.