تلاش شهرداری همدان همگام با کادر درمان برای مهار ویروس کرونا

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان گفت: مدیریت شهری در راستای حفظ بهداشت و سلامت عمومی شهروندان همراه و همگام با کادر درمانی از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود برای مهار ویروس کرونا استفاده می کند.

به گزارش ایمنا، حسین مردانی اظهار کرد: حوزه مدیریت شهری در راستای حفظ سلامت شهروندان و پرسنل خود اقدامات ویژه و مؤثری از جمله ضدعفونی سطح شهر تا توزیع ماسک را انجام داده است.

وی با اشاره به مجموعه اقدامات صورت گرفته شهرداری همدان در پیک چهارم کرونا، تصریح کرد: در پی شیوع ویروس کرونا از پانزدهم فروردین ماه تاکنون، ضدعفونی مناطق چهارگانه سطح شهر به ویژه معابر پرتردد و هسته مرکزی شهر با بیش از ۱۸۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی صورت گرفته است.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان خاطرنشان کرد: پس از اعلام شیوع ویروس کرونا، شهرداری همدان مجموعه اقداماتی را در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به دلیل اهمیت و حساسیت آن انجام و مورد توجه قرار داد.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌ها و عملکردهای ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا شهرداری همدان به طور جدی تری انجام شده است، گفت: در پیک چهارم کرونا در حوزه فضای سبز شهری اقداماتی از قبیل خاموشی ۵۰ درصدی بوستان‌ها، برخی بلوارها، تعطیلی شهربازی و بوفه‌های بوستان‌های شهروند، ایرانیان، مردم، مدنی، ارم و باباطاهر را انجام داده است.

جانشین ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا شهرداری همدان ادامه داد: در حوزه حمل و نقل و ترافیک شهری و در راستای مقابله با تجمع شهروندان و شیوع کرونا نیز اقداماتی از قبیل انسداد ورودی و خروجی معابر مشخص شده، نصب و راه اندازی دو دستگاه دوربین ثبت تخلفات طرح محدودیت تردد شبانه کرونا در بلوارهای فاطمیه و ارم و برنامه ریزی با پلیس راهور استان در خصوص فعالیت منظم و مستمر مرکز کنترل ترافیک جهت بهره برداری از ظرفیت سامانه نظارت تصویری و در راستای کنترل محدودیت تردد شبانه صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: در راستای پیشگیری از تجمع رانندگان وسایل نقلیه بار شهری و شهروندان، بر لزوم "آموزش و فرهنگ‌سازی شهروندی" و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از ماسک به منظور پیشگیری از شیوع و ابتلاء به ویروس کرونا تاکید و به طور متناوب نسبت به توزیع ماسک رایگان در پایانه‌ها اقدام شده است.

مردانی تصریح کرد: همچنین در این راستا پروتکل‌های بهداشتی ارائه شده از سوی ستاد کشوری پیشگیری و مراقبت ویروس کرونا را با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ارائه پوسترها و بروشورهای آموزشی و آموزش‌های مجازی لازم برای کاهش شیوع ویروس کرونا در اختیار رانندگان وسایل نقلیه عمومی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ضدعفونی وسایل نقلیه عمومی از جمله (تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها) نیز به صورت روزانه نیز در حال انجام است و ماسک رایگان نیز بین رانندگان توزیع شده است، افزود: با توجه به دستورالعمل ابلاغی از سوی ستاد کشوری پیشگیری و مراقبت ویروس کرونا در مقابله با بیماری‌های واگیردار و به منظور کنترل ویروس کرونا، ضمن نصب بنرهای اطلاع رسانی راه‌های پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس در سطح شهر و ساختمان‌های شهرداری، پاکسازی و ضدعفونی سرویس‌های بهداشتی و داخل آسانسورها به صورت مستمر انجام می‌شود.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان با بیان اینکه نیروهای خدماتی مسئول نظافت در ساختمان‌های شهرداری مجهز به ماسک و دستکش شده‌اند، گفت: نظافت و ضدعفونی سطوحی که در تماس مستمر کارکنان و شهروندان قرار دارد به صورت مستمر انجام می‌شود و دستگاه‌های ضدعفونی کننده در هریک از ساختمان‌های اداری این شهرداری نیز نصب شده است.

وی تهیه و نصب پوسترهای آموزشی توصیه‌های بهداشتی ویروس کرونا و آموزش نکات بهداشتی و نظافتی خاص برای پیشگیری از این ویروس ویژه نیروی بخش خدماتی این منطقه که نقش تعیین کننده‌ای در حفظ سلامت خود و سایر پرسنل دارند را از جمله اقدامات انجام شده، عنوان کرد.

مردانی افزود: نصب بنرهای هشدار کرونا در سطح مناطق چهارگانه شهری، نصب اعلان‌های هشدار و رعایت فاصله اجتماعی، نصب بنر در سطح شهر با موضوع محدودیت‌های کرونایی در پایه استندهای شهری با مشارکت ارگان‌های مختلف و اطلاع رسانی در خصوص ممنوعیت چادر زدن در سطح بوستان‌های شهر، در مجموع به متراژ ۴۵۰ مترمربع از دیگر اقدامات شهرداری همدان است.

وی ادامه داد: در راستای اهمیت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و ارائه خدمات مطلوب و مؤثر به شهروندان و افزایش رضایتمندی آنان، سامانه تعاملی خدمات غیر حضوری با شماره ۱۳۷ بدون هیچ هزینه‌ای برای شهروندان و با امکان سرعت بالا در پاسخگویی و امنیت بالا در انتقال اطلاعات راه اندازی شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 491551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.