۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
بازگشت نفت به مسیر صعودی

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر تسهیل محدودیت‌های کرونایی در ایالت‌های بیشتری در آمریکا و تلاش اتحادیه اروپا برای جذب مسافران بیشتر که نگرانی‌ها نسبت به وضعیت تقاضا در هند را تا حدودی جبران کرد، افزایش یافت.

به گزارش ایمنا، بهای معاملات نفت برنت شش سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۶۷ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با پنج سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش، به ۶۴ دلار و ۵۴ سنت در هر بشکه رسید.

نفت برنت روز دوشنبه با ۱.۲ درصد افزایش و شاخص نفت آمریکا با ۱.۴ درصد افزایش بسته شده بود.

اش گلاور، مدیر شرکت سی ام سی مارکتس گفت: به نظر می‌رسد خوش بینی نسبت به بهبود تقاضا عامل اصلی افزایش قیمت‌های نفت در حال حاضر باشد به خصوص پس از اینکه ویلیامز، رئیس بانک فدرال نیویورک اعلام کرد اقتصاد آمریکا در مسیر سریع‌ترین رشد در دهه‌های اخیر است.

به گفته تحلیلگران، چشم انداز اوج گیری تقاضا برای سوخت در آمریکا و اروپا از قیمت‌های نفت پشتیبانی کرد. ایالت نیویورک، نیوجرسی و کانکتیکات محدودیت‌های کرونایی را کاهش داده‌اند و اتحادیه اروپا قصد دارد مرزهایش را به روی مسافران خارجی بیشتری که واکسینه شده‌اند، بگشاید. بررسی آمار توسط رویترز نشان داد حدود یک سوم از ساکنان آمریکا واکسینه شده‌اند.

معامله گران و تحلیلگران برای داشتن نشانه‌های بیشتر از وضعیت تقاضا برای نفت در آمریکا، منتظر انتشار آمار هفتگی ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی آمریکا هستند که روز سه شنبه توسط مؤسسه امریکن پترولیوم و روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

پنج تحلیلگر در نظرسنجی رویترز برآورد کردند که ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۳۰ آوریل ۲.۲ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است. ذخایر نفت در دو هفته پیش از آن کاهش پیدا کرده بود.

در هند شمار آمار مبتلایان به کووید ۱۹ به مرز ۲۰ میلیون نفر نزدیک شده و برای دوازدهمین روز متوالی آمار روزانه موارد جدید ابتلاء به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسید. انتظار می‌رود بحران اخیر هند تقاضا برای سوخت در این کشور را که پرجمعیت‌ترین کشور جهان پس از چین است، کاهش دهد.

منبع: ایسنا

کد خبر 491169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.