آمار کرونا چهارمحال و بختیاری؛ ۱۳ اردیبهشت، ۵ فوتی ۳۲۴ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد آمار فوتی و مبتلایان کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، اظهار کرد: در ٢۴ ساعت گذشته ٨٨۶ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ١١۴ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، افزود: در ٢۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۲۴ نفر مثبت قطعی شد که ٢٧٠ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۵۴ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_١٩ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

شیرانی تاکید کرد: اکنون ۴٨١ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴٠١ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی ادامه داد: در ٢۴ ساعت گذشته ۵ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید_١٩ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ٩٧۴ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: اکنون ۶٧ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 491065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.