احداث ۳ مرکز آموزش، تولید و عرضه صنایع‌دستی در شهر خلاق بندرعباس

نخستین جلسه برخط (آنلاین) شورای راهبردی شهرهای ایرانی عضو شبکه جهانی شهرهای خلاق برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عباس امینی‌زاده در جلسه‌ای که با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و شهرداران شهرهای سنندج، رشت و اصفهان برگزار شد، ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته پس از عضویت بندرعباس در شبکه جهانی شهرهای خلاق، اظهار کرد: شهرداری بندرعباس نخستین برنامه‌های خود پس از پیوستن به شبکه جهانی شهرهای خلاق را در بخش‌های آموزش، نمایش و زمینه‌سازی برای عرضه تعریف کرده است.

وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی بازار دائمی صنایع‌دستی یکی از مهمترین برنامه‌های کنونی شهرداری بندرعباس در این زمینه است، افزود: عملیات اجرایی این پروژه در حال انجام است و امیدواریم در سال جاری مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

شهردار بندرعباس ادامه داد: علاوه بر این بازار دائمی، راه‌اندازی دو مراکز آموزش، تولید و عرضه صنایع‌دستی دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته و بزودی مراحل اجرایی آن آغاز می‌شود.

امینی‌زاده تصریح کرد: راه‌اندازی بازار مجازی صنایع‌دستی نیز با هدف رونق‌بخشی به این حوزه و کسب و کار فعالان حوزه صنایع‌دستی صورت گرفته و هم‌اکنون در دسترس عموم است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت نشست‌های متعددی با محوریت مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری با دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و بخش تعاون در راستای رونق‌بخشی بیشتر به حوزه صنایع‌دستی و آئین‌های سنتی برگزار شده است.

شهردار بندرعباس همچنین به انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی، مراکز علمی و دانشگاه‌ها در راستای دستیابی به اهداف شهرهای خلاق اشاره و اظهار کرد: اخیراً نیز یک تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری استان هرمزگان منعقد شده که همه این موارد در راستای گسترش حوزه صنایع‌دستی است.

به گزارش ایمنا، بندرعباس از سال ۹۸ به عضویت شبکه جهانی شهرهای خلاق جهان در زمینه صنایع‌دستی و آئین‌های سنتی در آمده است.

کد خبر 490190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.