روحانی: نگذارید رسانه‌های خارجی مردم را مایوس کنند

رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که باید واقعیات کشور را به مردم بگویم گفت: نباید اجازه داد ضد انقلاب و رسانه‌های خارجی مردم را مایوس کنند.

به گزارش ایمنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نیرو با بیان اینکه شاهد افتتاح طرح‌ها به ارزش ۲,۶۰۰ میلیارد تومان هستیم اظهار کرد: ما همیشه با خشکسالی مواجه بودیم و دوره ترسالی‌ها خیلی کوتاه و خشکسالی خیلی طولانی است امسال هم با خشکسالی مواجه هستیم و منابع آبی کشور ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است. دوران بارش‌ها رو به اتمام بوده و به سمت هوای گرم می‌رویم؛ بنابراین همه باید بیش از سال‌های گذشته تا جای که امکان پذیر است در مصرف آب و برق مراعات و صرفه‌جویی کنند.

وی افزود: سدهای مانند پارسال نیست و بسیاری از ظرفیت‌های سد خالی بوده بنابراین در تولید برق آبی دچار مشکل می‌شویم.

رئیس جمهور همچنین با تشکر از وزیر نیرو برای تولید آب و برق و همچنین صادرات برق خاطرنشان کرد: در این سال‌ها که چنگ اقتصادی داشتیم برخی درآمدهای ما خیلی کم و در مرز قطع شدن بود اما در آمدهای دیگری به دست آوردیم دشمن که آنها را محاسبه نکرد مثل پتروشیمی، فولاد، صادرات گاز برق و فرآورده‌های نفتی. قبل از دولت یازدهم ما قدرت صادرات فرآورده‌ها را نداشتیم گازوئیل و بنزین و حتی گاز در فصل زمستان وارد می‌کردیم اما امروز صادرکننده گازوئیل، برق و بنزین و گاز هستیم.

روحانی با اشاره به آغاز سرمایه‌گذاری‌ها در کشور از سال ۹۴ و همزمان با اجرای برجام تصریح کرد: برجام توانست درآمدهای در اختیار ما قرار دهد قبل از برجام کمتر از یک میلیون بشکه نفت صادر می‌شد اما با اجرای برجام این عدد به دو میلیون و ۶۰۰ تا دو میلیون ۷۰۰ هزار بشکه در روز رسید که بخش اعظم این درآمدها به صندوق توسعه رفت و برای بسیاری از طرح‌های مهم سرمایه گذاری شد.

روحانی ادامه داد: برای تولید و صادرات ما به سرمایه گذاری نیازمندیم. ما باید تلاش کنیم که تولید بیش از نیاز داخلی داشته باشیم تا بازار صادرات به دست بیاوریم. با دست به آوردن بازار صادرات می‌توانیم، کمیت و کیفیت تولید خود را افزایش دهیم. ما اگر جهش تولید می‌خواهیم باید بازار خود را توسعه دهیم اکنون در زمینه برق بازارهای بیرون را در اختیار داریم.

وی اضافه کرد: در زمینه تولید برق تجدید پذیر کار بزرگی در این دولت انجام شد و این برق از طریق نیروگاه‌های باد یو خورشیدی به دست آمد. ۸۰ درصد تولید برق تجدید پذیر در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شد.

رئیس جمهور با اشاره به طرح پویش الف- ب ایران وزارت نیرو گفت: وزیر نیرو امروز اعلام کرد این پویش فقط به دولت دوازدهم تعلق ندارد و تا آخر سال هر هفته افتتاح برنامه داریم که من بابت آن خوشحال شدم. وزارت خانه‌ها به فکر این نباشند که این دولت کی تمام می‌شود زیرا بحث بحث این دولت نیست بلکه بحث کشور و انجام وظیفه است نباید بگویم فقط در این دولت تلاش کنیم و در دولت بعد افراد دیگری می‌آیند هر کس باید در حد توان خود برای سربلندی کشور تلاش کند.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز صد و پنجاهمین تصفیه خانه افتتاح شد در کل کشور ۱۶۹ تصفیه خانه داشتیم که ۵۰ تصفیه خانه فقط مخصوص این دولت است ما باید این واقعیت را به مردم بگویم. و اجازه ندهیم ضد انقلاب و رسانه‌های خارجی در مردم یاس ایجاد کند و ذهن مردم را مشوش کنند. اگر جنگ اقتصادی نبود کار ما چند برابر بود اگر کرونا نبود شرایط ما بهتر بود. در شرایط کرونا یک و نیم میلیون نفر بیکار شدند اما ما مسیر توسعه کشور را ادامه می‌دهیم و این مسیر تا پایان سال ادامه می‌باید خوشحالیم پنجاه و سومین سد ملی را در این دولت افتتاح کردیم و همچنین هشتاد و سومین تصفیه خانه فاضلاب را افتتاح کردیم. معلوم است مسیر، مسیر جهش و توسعه است.

کد خبر 490140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.