پرواز توریستی به ترکیه ممنوع است

سخنگوی سازمان هواپیمایی از کاهش پروازها به ترکیه بعد از مصوبه ممنوعیت برگزاری تور ترکیه از سوی ستاد مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: پروازهای توریستی به ترکیه ممنوع است و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری باید پیگیر تخلف آژانس‌های مسافرتی در تبلیغ تور ترکیه باشد.

به گزارش ایمنا، محمد حسن ذیبخش درباره فعال بودن تورهای گردشگری به ترکیه اظهار کرد: ممنوعیت پرواز به ترکیه نداریم اما از ابتدا تبلیغ سفر به ترکیه در شرایط شیوع کرونا ممنوع بود و اعلام شد که تورهای ترکیه لغو شود.

وی افزود: با این حال بخشنامه‌ای از سوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی به شرکت‌ها ارسال شد که می‌توانند خدمات ترنسفر و هماهنگی هتل را انجام دهند و فقط تبلیغ سفر به ترکیه انجام نشود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ادامه داد: در این نامه قید شده است با هدف جلوگیری از سرگردانی مسافران در ترکیه، خدمات هتل وترنسفر انجام می‌شود.

ذیبخش با بیان اینکه اکنون تبلیغ سفر به ترکیه هم انجام می‌شود و وزارت گردشگری باید پیگیر و ناظر تخلفات در این بخش باشد، گفت: سازمان هواپیمایی بعد از ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا پروازهای ترکیه را به حداقل رسانده است و به کمترین مقدار نسبت به توافق بین دو کشور رسانده است تا شاهد سفر کمتری به سمت ترکیه باشیم.

به گفته وی اکنون حتی با وجود تبلیغات آژانس‌های مسافرتی، تخفیف روی سفر به ترکیه به دلیل تعطیلی و قرنطینه شهرهای ترکیه جذابیتی برای توریست‌ها وجود ندارد

سخنگوی سازمان هواپیمایی خاطرنشان کرد: اکنون فقط پروازهای ضروری و تجارتی در حال انجام است و پرواز توریستی به ترکیه نداریم.

اخطار سازمان هواپیمایی به دفاتر خدمات مسافرت هوایی

ذیبخش همچنین از اخطار جدی این سازمان به دفاتر خدمات مسافرت هوایی مبنی بر خودداری فروش بلیت هواپیما به مقصد کشورهای دارای شرایط ویژه خبر داد.

وی اظهار کرد: به استناد مفاد اطلاعیه هوانوردی، پذیرش مسافر از کشورهای با شرایط ویژه از جمله هند، پاکستان، فرانسه و … ممنوع اعلام شده است و دفاتر خدمات مسافر هوایی ملزم هستند از فروش بلیت به کشورهای فوق خودداری کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به اخطار مجدد سازمان هواپیمایی کشوری به دفاتر خدمات مسافرت هوایی مبنی بر خودداری از فروش بلیت هواپیما به / از کشورهای با شرایط ویژه، تصریح کرد: بدیهی است عدم رعایت این ممنوعیت علاوه بر پاسخگویی به مراجع قانونی و شمول اعمال مجازات توسط مراجع ذیربط موجب ممانعت از ادامه فعالیت دفتر خواهد شد.

به گزارش ایمنا، در روزهای اخیر پرواز به هند و پاکستان به علت شیوع ویروس کرونای هندی ممنوع شده است.

منبع: ایرنا
کد خبر 489422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.