پیگیری اجرای مصوبات ستاد کرونا درخصوص مراسم شب‌های قدر و عید فطر

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در نامه‌ای به وزارتخانه‌های ارشاد و بهداشت، ناجا، صدا و سیما، حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای ائمه جمعه و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی، خواستار پیگیری اجرایی شدن مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا درخصوص شب‌های قدر شد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست در نامه‌ای به وزارت ارشاد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ناجا، صدا و سیما، حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای ائمه جمعه و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مصوبات «شصت و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا که چهارم اردیبهشت ماه برگزار شد، اشاره و بر اجرایی شدن بند ۱ مصوبات ابلاغی در خصوص مراسم احیای شب‌های قدر تاکید کرد.

در بند ۱ مصوبات جلسه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا آمده است: در خصوص مراسم احیا شب‌های قدر و نماز روز عید فطر، در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی مراسم احیا و نماز عید فطر صرفاً در فضای باز با جمعیت محدود برگزار شود. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروتکل‌های بهداشتی جدید را ابلاغ می‌نماید.

همچنین در شهرهای با وضعیت زرد و آبی بر اساس الزامات و محدودیت‌های تعیین شده طرح جامع مدیریت هوشمند اقدام گردد. مدت زمان برگزاری مراسم شب‌های قدر حداکثر ٢ ساعت بوده و لازم است دستگاه‌های مربوطه این امر را به صورت جدی نظارت نمایند و به منظور تسهیل در برگزاری مراسم شب‌های قدر طرح منع تردد شبانه (از ساعت ٢٢ تا ٣ صبح) صرفاً در شب‌های قدر اجرایی نمی‌شود.

کد خبر 489413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.