عرف: انتخابات ۲۸ خردادماه به‌طور قطع در موعد مقرر برگزار می‌شود

رییس ستاد انتخابات کشور گفت: دولت و وزارت کشور برنامه‌ای برای تعویق انتخابات ندارد و انتخابات طبق زمان‌بندی اعلام شده به‌طور قطع در ۲۸ خردادماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، جمال عرف درباره برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر به تعویق افتادن انتخابات ۲۸ خردادماه، اظهار کرد: با توجه به روند قانونی زمان بندی انتخابات که بر طبق قانون و با نظر مشترک ارکان اجرا و نظارت انتخابات، مورد توافق قرار گرفته است، کار انتخابات طبق برنامه پیش می‌رود و اخذ رأی در روز مقرر انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: در مقاطع مختلف دوران پس از انقلاب اسلامی هم تحت هیچ شرایطی انتخابات به تعویق نیفتاده است و در این مرحله نیز، قطعاً انتخابات به تعویق نمی‌افتد و در ۲۸ خرداد ماه برگزار می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور در خصوص طرح برخی اظهارات، ناظر بر تعویق انتخابات از سوی عناصر سیاسی و رسانه‌ای، ادامه داد: این موارد، گمانه زنی شخصی است و دولت و وزارت کشور هیچ برنامه‌ای برای تعویق انتخابات ندارد و ما این را به صراحت اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به تشدید بیماری ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای برگزاری انتخابات، تصریح کرد: تاکید مستمر وزیر کشور، اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با انتخابات است که از قبل تنظیم شده است و باید با دقت اجرایی شود و ما نیز برای سناریوهای مختلف آماده هستیم؛ البته امیدواریم با فروکش کردن موج چهارم بیماری در هفته‌های پیش رو و جلوگیری از ورود ویروس کرونای هندی به کشور، با موج جدیدی در خرداد ماه مواجه نشویم.

عرف با بیان اینکه قانون اساسی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در یک روز توجه دارد، گفت: بنابراین انتخابات در یک روز برگزار می‌شود اما همه پروتکل‌های بهداشتی هم برای مردم و هم برای عوامل اجرایی با دقت اجرایی می‌شود.

وی اظهار کرد: حدود ۷۰ هزار شعب اخذ رأی در محیط‌های امنی تا حد امکان در فضای باز یا دارای سقف بلند و تهویه مناسب در نظر گرفته می‌شود، البته برای اینکه عوامل اجرایی هم در معرض ابتلاء قرار نگیرند، مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 489311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.