بورس امروز یک‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ + اخبار و وضعیت

ارزش معاملات بازار بورس برابر با ۳۰.۶۱۸ میلیارد ریال بود. شاخص کل فرابورس با کاهش ۹۰ واحدی به سطح ۹۰ واحد رسید. ارزش معاملات بازار فرابورس معادل با ۱۲.۹۱۷ میلیارد ریال و حجم معاملات برابر ۳۷۹ میلیون برگه سهم بود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، ایمان کرمی، تحلیلگر بازار سرمایه، بورس امروز _ یک‌شنبه ۵ اردیبهشت‌ماه، را اینگونه تحلیل می‌کند: نماگر بازار بورس تهران در روزی جاری با ثبت کاهش ۱۱.۵۱۰ واحدی به سطح ۱.۱۸۷.۸۳۱ واحد رسید و شاخص کل هم وزن با کاهش ۹۳۴ واحدی در سطح ۴۲۸.۱۳۱ واحد قرار گرفت. شاخص کل بازار کاهش ۰.۹۶ درصدی و شاخص هم وزن کاهش ۰.۲۲ درصدی را تجربه کردند.

ارزش معاملات بازار بورس برابر با ۳۰.۶۱۸ میلیارد ریال بود. شاخص کل فرابورس با کاهش ۹۰ واحدی به سطح ۹۰ واحد رسید. ارزش معاملات بازار فرابورس معادل با ۱۲.۹۱۷ میلیارد ریال و حجم معاملات برابر ۳۷۹ میلیون برگه سهم بود.

پیش از ریزش بازار ۲۵ اقتصاددان در نامه‌ای بورس را عامل تورم و گرانی نامیدند در این نامه صحبتی از یک مدل واقعی اقتصاد نبود و صرفاً بیان نظرات بود، اکنون پس از گذشت ۹ ماهه ریزش سنگین همچنان شاهد رشد قیمت‌ها و تورم هستیم، چرا تورم متوقف نشد؟ با چه نیتی این نامه نگارش شد؟

در این خصوص دبیر کل انجمن اقتصاددانان ایران گفته است" علاقه‌مندم نظر افرادی که بورس را عامل تورم معرفی می‌کردند را امروز که ۶ ماه است بورس از صعود بازمانده و تورم همچنان صعودی است بدانم، متأسفانه حرف ذی‌نفعان از نظرات کارشناسی برخی خارج می‌شود. حواستان به این نوع کارشناسان باشد! در همه بازارها. "

در نهایت جلسه سران قوا چه شد؟ چه تصمیمی برای بورس دارید، سرمایه‌های مردم به خاک و خون کشیده شده است و مردم در ناامیدی به سر می‌برند، صف فروش‌ها جمع نمی‌شود و تغییری در بازار حس نمی‌شود باید چه کرد؟ این روزها فقط شاهد وعده‌های پی در پی مسئولان هستیم، وعده‌هایی که منجر به هیچ عمل و تغییری نشده است.

در این خصوص نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید "دولت باید برای بهبود وضعیت بورس و خروج آن از وضعیت فعلی یک ردیف اعتباری از بانک مرکزی برای این منظور تخصیص دهد. چنانچه دولت برای تخصیص اعتبار از بانک مرکزی برای بهبود وضعیت بورس اقدامی نکند و به مجلس لایحه ندهد، ما خودمان در مجلس طرحی را در این باره تهیه خواهیم کرد و به تصویب خواهیم رساند."

امید است این وعده‌ها هرچه سریع‌تر عملی شود.

فردا؛ تصمیم‌گیری درباره بورس در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا

عضو هیئت رئیسه مجلس از جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با محوریت تصمیم‌گیری درباره بورس خبر داد. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیس مجلس از نشست فردا (دوشنبه ۶ اردیبهشت) شورای هماهنگی اقتصادی سران قوه با دستور کار تصمیم‌گیری درباره بورس خبر داد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: انتظار از رؤسای ۳ قوه این است تصمیمی اتخاذ کنند که بازار سرمایه کشور از این وضعیتی که است رهایی یابد.

اخبار مالی شرکت‌ها

وسینا

بانک سینا طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ از محل سود تسهیلات خود ۴,۲۶۲,۶۰۸ میلیون ریال درآمد داشته و مبلغ ۲,۷۷۶,۲۵۴ میلیون ریال سود سپرده پرداخت نموده است. بانک در این ماه تراز مثبت ۵۴ درصد را ثبت نموده است وسینا با سرمایه ثبت شده ۲۵,۳۸۳,۸۵۰ میلیون ریال طی عملکرد ۱ ماهه سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ از محل سود تسهیلات مبلغ ۴,۲۶۲,۶۰۸ میلیون ریال درآمد داشته و مبلغ ۲,۷۷۶,۲۵۴ میلیون ریال سود سپرده پرداخت کرده است. بانک طی عملکرد تجمیعی تراز مثبت ۵۴ درصد را ثبت کرده است

خراسان

شرکت پتروشیمی خراسان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ به ازای هر سهم ۸,۰۲۹ ریال سود محقق کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۴ درصد افزایش داشته است. خراسان با سرمایه ثبت شده ۱,۷۸۹,۹۱۲ میلیون ریال طی عملکرد ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ مبلغ ۱۴,۳۷۱,۰۱۳ میلیون ریال سود محقق کرده است.

غچین

شرکت مجتمع کشت و صنعت چین چین طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ معادل ۱۴۴,۲۵۹ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش داشته است. غچین با سرمایه ثبت شده ۸۴۰,۰۰۰ میلیون ریال طی عملکرد ۱۰ ماهه سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ مبلغ ۲,۵۶۰,۳۸۱ میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد رشد داشته است.

لخزر

شرکت صنعتی پارس خزر طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ معادل ۱۰۴,۵۷۸ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته است. لخزر با سرمایه ثبت شده ۱۵۱,۲۰۰ میلیون ریال طی عملکرد ۱ ماهه سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ مبلغ ۱۰۴,۵۷۸ میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد داشته است.

قصفها

شرکت قند اصفهان طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ معادل ۴,۰۵۵ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۹۷ درصد کاهش داشته است. قصفها با سرمایه ثبت شده ۱۹۵,۰۰۰ میلیون ریال طی عملکرد ۱ ماهه سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ مبلغ ۴,۰۵۵ میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۷ درصد افت داشته است.

کماسه

شرکت تأمین ماسه ریخته‌گری طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ معادل ۵۲,۲۹۴ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۲۶۸ درصد افزایش داشته است. کماسه با سرمایه ثبت شده ۲۲۰,۰۰۰ میلیون ریال طی عملکرد ۱ ماهه سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ مبلغ ۵۲,۲۹۴ میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶۸ درصد رشد داشته است.

دابور

شرکت داروسازی ابوریحان طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ معادل ۵۴۶,۶۰۴ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۳۷ درصد افزایش داشته است. دابور با سرمایه ثبت شده ۶۰۰,۰۰۰ میلیون ریال طی عملکرد ۱ ماهه سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ مبلغ ۵۴۶,۶۰۴ میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد رشد داشته است.

بازارهای جهانی

مس: قیمت مس در بورس فلزات لندن، رشد قیمتی خوبی را ثبت کرد و به ۹،۵۴۵ دلار افزایش پیدا کرد. تقاضا در اروپا خوب بود و مشکلات بارگیری از ماه مارس حل شده است. موجودی انبار مس نیز در هفته گذشته با توجه به افزایش تقاضا در هفته گذشته با کاهش همراه بوده است. در بازارهای مس آمریکا و چین وضعیت متفاوتی حاکم بود.

پریمیوم مس ایالات متحده به توجه به سطح فعالیت پایین در یک محدوده خنثی بود اگرچه با توجه به مخارج بالقوه در زیرساخت‌ها و افزایش تقاضا برای خودروهای الکتریکی در بلندمدت تقاضا برای مس را صعودی خواهد کرد اما در حال حاضر تأثیر آنی روی بازار فیزیکی این محصول نگذاشته است. در چین نیز پریمیوم به حداقل ۷ ماهه اخیر خود رسید و موجودی مس شانگهای نیز افزایش پیدا کرد. از این افزایش قیمت فملی و فباهنر منتفع می‌شوند.

آمار تولید فولاد و صادرات آن نشان می‌دهد که به احتمال فراوان حدود ۳ میلیون تن فولاد از داخل به بیرون قاچاق شده که در نتیجه اختلاف ۲۵ درصدی قیمت بورس کالا و قیمت‌های جهانی است. ارزش این میزان کالا برابر با ۳۶ همت است.

بازار متانول آسیا در هفته ۲۳ آپریل در برخی از نقاط پررونق و در برخی نقاط دیگر راکد بوده است. در چین دو محموله به قیمت ۳۳۰ دلار در تن CFR چین معامله شد. این محموله‌ها در طول ماه می تحویل داده می‌شوند. در ایران اما بحث بر سر محموله‌های لحظه‌ای محدود بوده است. در عوض حداقل دو مناقصه توسط پتروشیمی‌های فن‌آوران، زاگرس و کیمیا پارس خاورمیانه برای فروش متانول برای بارگیری در ماه‌های می و ژوئن برگزار گردید.

ذوب آهن اصفهان با عقد قرارداد فروش محموله‌ی ۲۰ هزار تنی به کشورهای منطقه‌ی MENA به نرخ ۵۹۱ دلاری در هر تن شد که نسبت به هفته‌ی گذشته رشد ۱۲ تا ۱۵ دلاری داشته است.

نامه سهامداران به سران قوا / ۸ راهکار برای بهبود بازار سرمایه

بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان بازار سرمایه در آستانه برگزاری جلسه شورای هماهنگی اقتصادی با صدور بیانیه راهکارهایی را برای بهبود وضعیت بازار سهام و خروج از بحران کنونی ارائه کردند.

فعالان بازار سرمایه در نامه‌ای خطاب به سران قوا، ۸ راهکار عملی برای بازگشت مجدد اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار بورس و تأمین نقدینگی جهت بهبود وضعیت معاملات را پیشنهاد کردند.

متن نامه به شرح زیر است:

" دکتر حسن روحانی – ریاست محترم جمهور

آیت الله سید ابراهیم رئیسی – ریاست محترم قوه قضائیه

دکتر محمد باقر قالیباف – ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

می‌دانیم که قصه پرغصه سرمایه‌گذاران بورس ایران را خوب می‌دانید. می‌دانیم که روزانه و هفتگی ده‌ها نامه دریافت می‌کنید که در آن درد سهامداران مظلوم بورس را برایتان تعریف می‌کنند و چه بسا بهتر از ما از نابسامانی‌هایی که موجب این شرایط شده است، مطلع باشید. پس وقت گهربارتان را با تکرار مکررات هدر نمی‌دهیم و به بیان پیشنهاداتی برای برون رفت از شرایط کنونی بسنده می‌کنیم.

بزرگواران

امروز، در بازار سرمایه، عرضه بر تقاضا فزونی یافته است که بی‌شک برای این موضوع دلایل اقتصادی وجود دارد اما دلایل رفتاری آن بیشتر است. سرمایه‌گذاران ترسیده‌اند و احساس می‌کنند در این وادی تنها و بی‌حامی هستند. احساس می‌کنند پشت شأن خالی شده و تمام آن وعده‌های خوش صرفاً جهت گذر از آن برهه خاص بود. ما فکر می‌کنیم اگر این حس امتداد پیدا کند، توسعه اقتصادی کشور و به تبع آن بازار سرمایه در آینده با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شود از همین رو پیشنهاد می‌کنیم بیایید بار دیگر دست در دست هم دهیم و این مشکل را فارغ از هر عقیده و جناح‌بندی سیاسی بخاطر مردم و کشورمان حل کنیم. بیایید بخاطر بیاوریم که هر جا یکدل و متحد کنار هم بوده‌ایم تهدید را مرتفع کرده و آن را به فرصت تبدیل کرده‌ایم.

در راستای این هدف بزرگ و برای نیل به این مقصود پیشنهاداتی را مطرح می‌کنیم:

یک) مالیات حق ملت است؛ حق جوان سیستان بلوچستانی، مادر اهوازی و پیرمرد خراسانی و … است. دور از انصاف است بگوییم برای حل مشکل عده‌ای از مردم، عده دیگری سهیم باشند ولی، پیشنهاد ما این است که بازار سرمایه مانند دیگر بخش‌های اقتصاد با اندکی تأخیر مالیات را پرداخت کند. می‌دانید بابت فروش هر سهم، سرمایه‌گذار نیم درصد ارزش معامله را به عنوان مالیات پرداخت می‌کند. پیشنهاد این است که این نیم درصد به نام دولت در صندوق تثبیت بازار سرمایه سرمایه‌گذاری شده و با وجوه آن برای خرید سهام ارزنده بازار اختصاص یابد.

هر زمان بازار سرمایه به وضعیت طبیعی بازگشت، سهام این صندوق به ارزش روز (که قطعاً بالاتر از قیمت‌های امروز خواهد بود) فروخته شده و به حساب سازمان امور مالیاتی برگردد. توجه کنید ما نمی‌گوییم به ما وجهی پرداخت کنید. صرفاً می‌گوئیم مانند هر شخص حقیقی و حقوقی دیگری که برای پرداخت مالیاتش شاید بیش از یکسال زمان داشته باشد، به ما نیز اندکی زمان دهید تا کسب و کارمان دوباره به رونق برگردد و مالیات را با سود منطقی پرداخت کنیم.

دو) قانون را اجرا کنید؛ پرداخت ۱ درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت قانون است. اگر شما بزرگواران برای اجرای قانون پیش قدم نشوید، چه کسی در این سرزمین ممکن است پیش قدم شود؟

سه) در کمیته تخلفات بازار سرمایه و دادگاه جرایم اقتصادی هر ماه ارقامی به عنوان جریمه و مجازات از فعالین و مدیران اخذ می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم تا سپری شدن شرایط کنونی، این ارقام به مانند مالیات‌ها به صندوق تثبیت واریز شود و با عادی شدن شرایط به حساب خزانه دولت بازگردد.

چهار) در شرایط کنونی مانند شرایط جنگی باید قدر سربازان شجاعی که حاضرند پیش قدم شوند و برای تغییر شرایط به جلو بروند را بدانیم و آنها را تشویق کنیم. باید برای تشویق طرف تقاضای بازار تدابیری اخذ کنیم که برای دستیابی به این هدف سه پیشنهاد داریم:

الف- صندوق‌های توسعه و تثبیت بازار امروز به انباشتی از دارایی سهام تبدیل شده‌اند و توازن وجه نقد و سهام در آن از بین رفته است بنابراین پیشنهاد می‌شود این صندوق‌ها برای گذر از شرایط کنونی بخشی از سهام موجود در پرتفوی را عادلانه و با نرخ سود متناسب به صورت اقساطی به تمام علاقه‌مندان (با رعایت شرایط انصاف و عدالت) واگذار کنند تا هم خصوصی‌سازی تعمیق یابد هم با افزایش وجوه نقد این صندوق‌ها دوباره موفق به انجام رسالت خود شود.

ب- در همین شرایط کنونی افراد زیادی وجود دارند که حاضرند تسهیلات گرفته و در طرف تقاضا به خرید سهام بپردازند ولی قوانین دست و پا گیر سازمان بورس و بانک مرکزی گاهاً مانع از این کار می‌شود. از کفایت سرمایه کارگزاری‌ها تا عدم پذیرش سهام به عنوان وثیقه نمونه‌هایی از این دست هستند. بازار سرمایه ایران قادر به تأمین منابع از درون خویش است ولی تحقق این امر نیاز به پالایش قوانین دارد. لذا تقاضا می‌شود به ریاست سازمان بورس و بانک مرکزی دستور دهید با فوریت زمانی مسیر را برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری بلندمدت حتی‌الامکان تسهیل کند.

ج- در سال‌های گذشته پرونده‌های بسیاری برای فعالان بازار سرمایه تشکیل شد که حرف و حدیث‌های فراوان درباره آنها وجود دارد. افراد بسیاری که حضورشان برای سرمایه‌گذاران قوت قلب بود، امروز دلخورند و سکوت پیشه کرده‌اند. عدالت ترمیمی راه‌حل عادلانه‌ای برای حل این مشکل است که ریاست محترم قوه قضائیه نیز تأیید و تاکید بسیار بر آن داشتند ولی تا امروز اجرایی نشده است. این تقاضا را داریم که تسریع در اجرای عدالت ترمیمی را از ریاست سازمان بورس خواستار شوید.

پنج) قیمت‌گذاری دستوری امری که تمام مسئولان با آن مخالفند ولی همچنان در حال اجراست. همانطور که در بند ۱ نامه عرض شد حمایت از بازار سرمایه نباید سبب تضییع حق از هیچ ایرانی شود، اکنون هم می‌گوئیم حق سرمایه‌گذاران و صاحبان کسب و کار نباید به بهانه‌های واهی و سود عده قلیل ضایع شود. برای مثال آیا می‌دانید بیش از ده سال است که شرکت‌های خودروسازی هیچ سودی به سهامدارانشان پرداخت نکرده‌اند؟ به اعتقاد شما بقیه بخش‌های صنعت خودرو هم این مشکل را نداشته‌اند؟ و یا در قیمت‌گذاری فولاد، سنگ‌آهن و… چگونه است که دلالان خودرو و سوداگران فولاد و پتروشیمی میلیارد میلیارد تنها از دست به دست کردن کالاها سود می‌کنند اما کارخانجات تولید کننده همان محصولات با هزینه‌های مالی و هزار هزینه پنهان دیگر درگیرند؟ آیا این نگاه به حمایت از تولید منتهی می‌شود؟ پیشنهاد می‌کنیم در راستای حمایت از تولید، یکبار برای همیشه قیمت‌گذاری دستوری را کنار بگذاریم و تلاش کنیم فرایندهای بازار را بهبود بخشیم.

شش) بازار سرمایه از بخش‌های بسیاری از اقتصاد تأثیر می‌پذیرد. این بازار به نرخ سود حساس است. به نرخ ارز حساس است. به سیاست‌های خرد و کلان اقتصادی حساس است. نص صریح قانون این است که سازمان بورس اوراق بهادار محافظ منافع سرمایه‌گذاران خرد باشد. پیشنهاد می‌شود ریاست سازمان بورس در جلساتی که در آن تصمیمات مهم در سرنوشت میلیون‌ها سهامدار در آن رقم می‌خورد، از جمله جلسات هیأت دولت، حضور داشته باشد تا مبادا بخشنامه و سیاستی نافی منافع چند ده میلیون ایرانی اتخاذ گردد. پیشنهاد می‌کنیم در غیاب کانون سهامداران حقیقی نماینده‌ای از سازمان بورس به عنوان حافظ منافع سرمایه‌گذاران در تمام جلسات و شوراهای اقتصادی حضور داشته باشد.

هفت) قانون تجارت ایران مصوب سال ۱۳۴۸ است. بیایید قبول کنیم بعد از ۵۲ سال بخش‌هایی از این قانون احتیاج به به روزرسانی و ترمیم دارد. ثبت افزایش سرمایه شرکت‌ها که به هیچ وجه عملیات پیچیده‌ای نیست گاهی به سال کشیده می‌شود و سرمایه‌گذار یک سال کامل دسترسی به دارایی‌اش ندارد. پرداخت سود شرکت‌ها در مدت ۸ ماه، آن هم از تاریخ برگزاری مجمع سالیانه که خود معمولاً ۴ ماه بعد از پایان سال مالی است، در شرایط تورمی امروز قطعاً ناعادلانه بوده و به هیچ وجه مشوق سرمایه‌گذاری بلند مدت نیست. این قوانین در فضای امروز به جای تشویق سرمایه‌گذاری بلند مدت، مجازات کننده سرمایه‌گذاری بلند مدت است. پیشنهاد می‌کنیم کمیته‌ای در سازمان بورس برای اصلاح سریع‌تر این قوانین تشکیل شود.

هشت) سیاست‌های تشویقی یکی از ابزارهایی است که می‌تواند در حال حاضر به عنوان محرک در کنار نرخ‌گذاری‌های غیردستوری کمک بزرگی به اقتصاد و بازار سرمایه داشته باشد. تخفیفات مالیاتی، تعدیل نرخ ارز تسعیر بانک‌ها، تخفیف نرخ خوراک پتروشیمی‌ها و پالایشگاه و … می‌تواند چراغ سبز قوی از سوی حاکمیت برای تقویت سرمایه‌گذاری و سهامداران این بازار باشد.

نتیجه‌گیری:

هدف ما از نگارش این نامه اعلام همدلی و همکاری برای رهایی و خروج از این شرایط است. بازار سرمایه ایران در ابتدای راه قرار دارد و می‌تواند در تولید و اقتصاد نقش‌آفرینی مولد داشته باشد. قلب سرمایه‌گذاران بورس ایران مانند قلب هر ایرانی دیگری برای وطن‌شان می‌تپد و جز افتخار برای این مرز و بوم چیزی از خداوند نمی‌خواهند. ما ایمان داریم اگر همگی دست در دست هم دهیم این مقطع را نیز به سلامت و پرافتخار سپری خواهیم کرد.

همایون دارابی، کامیار فراهانی، مرتضی عباد، عظیم ثابت، حسین خزلی، عباسعلی حقانی نسب، وداد حسینی، علیرضا کیان، میثم کریمی، احسان حاجی علی اکبر، محمد اسکندری، بهراد ابراهیمی، امیر سیدی، محمد مهدی بحرالعلوم، احسان دشتیانه، مهدی دلبری، مهدی طحانی، علی اصغرزاده صادق، احمد کاظمی، اسماعیل داور پناه، نوید خاندوزی، فرهنگ قره گزلو، علی رئیس زاده، سینا سلیمانی، ولید هلالات، بهزاد صمدی، قاسم حقانی نسب، مصطفی مصری‌پور، احسان ناصر، امید تهذیبی، پیام الیاس کردی، قاسم سلمانی، وحید حسینی، مهرداد خالقی، رضا حبیب تمر، سالار صفایی، کاظم نادرعلی، هاشم ذولفقاری، محمد خبری‌زاد، کامل ابراهیمیان، مجتبی معتمدنیا، علیرضا ناصری، سیاوش فیاضی، سارا کماسی، بهاره حیدری مقدم، معصومه احمدی، نعیمه صفوی، میترا فرخ‌پور، مهدی آسیما، علیرضا مستقل، حسن کاظم‌زاده، سینا رهبرشهلان، میثم مقدم، مهدی ساسانی، جلال روحی، مسعود شریفی خطیر، میثم صمدی، سجاد دولت دوست، ارسلان جمالی، سید مهدی طباطبایی نیا، رمضان سلیمانی، جمال فیروزی، حسین زمانی درمزاری، فرهاد محنایی، مینا یوسفی، زهره تدین، گلناز میرسلیمانی، سمانه خسرویان، رها پیروی، ندا کریمیان، مونا مشکوری، مهدی بذرافکن، شهراد پدیدار، شهاب پورحسین، عباس نصیری، سیدمحمدرضا امامی، سیدحمید علما، حسین رجب‌زاده، رسول جاویدی، علی بهشتی منش، سپهر سعادت، غلامرضا تقی‌زادگان، جلال بختیاری، احسان خاتونی داریان، آریا ملکی خرم، بهنام پریرخ، مهدی اردستانی، علی ابتهاج، مهدی عبدالعلی‌زاده، مهرداد فتحی‌زاده، افشین دهقان، امیر آشتیانی، رضا حدادی، احمد حشمت، رضا افشاری، رحیم کریمی، یعقوب مهدی‌زاده، مصطفی اکبریان، مهدی جمشیدیان، امیر زنگنه، عباس متین، حمزه کاظمی، رامین عباسی، هادی احمدی، پیمان یادی، رضا درگاهی فدایی، بهنام صمدی"

تأثیر در شاخص کل

بورس امروز یک‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ + اخبار و وضعیت

تأثیر بر روی شاخص فرابورس

بورس امروز یک‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ + اخبار و وضعیت

نقشه بازار

بورس امروز یک‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ + اخبار و وضعیت

کد خبر 489232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
    0 0
    سران قوا هیچ اقدام که منجر ببهبودی بازار شود را انجام نمیدهند چون باهم دراین خصوص اختلاف دارن و تمام قولهای که تاکنون داده شد عملی نگردید قطعا تا اقدام موثر انجام نشود قیمت سهام بازهم نزولی خواهد بود تا انجا که ارزش قانونی خود را هم ازدست میدهند