روحانی: حمایت همه‌جانبه از بازار سرمایه سیاست اصولی و همیشگی دولت است

رئیس جمهور حمایت همه جانبه از بازار سرمایه را سیاست اصولی و همیشگی دولت عنوان کرد و گفت: سیاسی کردن بازار سرمایه و ورود غیر کارشناسی فعالان سیاسی در اظهار نظر نسبت به بورس از مشکلات امروز بازار سرمایه است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، دویست و بیستمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت امروز یکشنبه به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهور برگزار شد. در این جلسه، گزارشی از وضعیت و شرایط بازار سرمایه از سوی رئیس سازمان بورس کشور ارائه شد و راهکارهای پیشنهادی برای ثبات و رونق، ایجاد آرامش و تعادل در این بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این گزارش با تحلیل عملکرد صندوق تثبیت بازار سرمایه، پیشنهادهایی برای تقویت این صندوق و افزایش نقش تعادل بخش آن در بازار سرمایه ارائه و مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

روحانی در این جلسه با اشاره به نقش محیط سیاسی در عملکرد بازار سرمایه گفت: همچنان که افق مثبت در فضای تولید و تجارت کشور و رفع تحریم‌ها و محدودیت‌های خارجی و داخلی، محاسبات سرمایه گذاران در بازار بورس را تحت تأثیر قرار می‌دهد و آنها را به تقاضای بیشتر در بازار و سرمایه گذاری در واحدهای تولیدی کشور تشویق می‌کند، ایجاد نگرانی نسبت به دسترسی به بازارها و توان صادراتی بنگاه‌های اقتصادی نیز اثر منفی بر بازار تحمیل می‌کند.

وی با تاکید بر حمایت همه جانبه دولت از بازار سرمایه به عنوان یک سیاست اصولی و همیشگی، افزود: باید همراه با آموزش‌‏ها و ایجاد تمهیدات لازم، زمینه‌های حضور همراه با اعتماد مردم در بازار سرمایه فراهم باشد.

رئیس جمهور با بیان لزوم تلاش‌های مؤثر و مداوم با استفاده از ابزارهای لازم برای ممانعت از رکود بازار بورس، اظهار کرد: سیستم بانکی در این شرایط می‌تواند به کمک بازار بورس بیاید و با ایجاد امکان لازم برای اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران بورسی، رونق را به بازار بازگرداند.

روحانی سیاسی کردن بازار سرمایه و ورود غیر کارشناسی فعالان سیاسی در اظهار نظر نسبت به بورس را از مشکلات امروز بازار سرمایه برشمرد و گفت: بازار سرمایه، بازار بسیار حساسی است و برخی اظهار نظرهای نسنجیده می‌تواند بر شرایط این بازار تأثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: همه باید از مدیریت هدفمند بازار سرمایه توسط شورای بورس حمایت کنند و این شورا باید از پیشنهادهای فعالان بازار سرمایه و ابتکارات جدید برای ثبات بخشی و ایجاد رونق در این بازار استقبال نماید.

کد خبر 489228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
    0 0
    جالب است هم مجلس موافق کمک بان باین بازار است وهم ریاست جمهور حال چرا اجرایی نمیشود باید عرض کرد تماما دروغ میگویند ومیخواهند با این حرفها مردم را بسرمایه گذاری تشویق کنن حال انکه تا نقدینگی بهر شرایطی وارد نشود سرمایه گذار جدید وارد نمیشود این موافقت هر دوقوا باید هر چه سریعتر عملی شود وهر روز که بگذرد هزینها بیشتر میشود متاسفانه دیدگاه سهامداران منفی وخوشبین نیستن