آمار کرونا همدان ۴ اردیبهشت؛ ۱۷ فوتی و ۱۳۷ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۱۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۷ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _شنبه ۴ اردیبهشت ماه_ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۷ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی افزود: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۲۱۶ مورد بوده است که ۲۷۴ نفر در بخشی عادی و ۱۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۶۵ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون ۱۴ هزار و ۳۰ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

طاهری با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۷ مورد فوتی ثبت شده است، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون یک هزار و ۸۲۸ نفر رسیده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۵۵۹ نفر، بهار ۷۶۶ نفر، تویسرکان ۸۷۰ نفر، رزن ۶۱۴ نفر، درگزین ۲۲۹ نفر، فامنین ۲۶۶ نفر و کبودر آهنگ ۸۷۴ نفر بوده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر دو هزار و ۵۴۱ نفر، نهاوند یک هزار و ۸۲۹ نفر و همدان ۵ هزار و ۱۲۹ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۳۵۳ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

طاهری با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، توضیح داد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی ادامه داد: ۵ مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این ۵ اصل به درستی انجام شود، می‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان تاکید کرد: اگر عادی انگاری شود و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا در استان رعایت نشود، دچار بحران افزایش موارد ابتلاء و مرگ‌ومیر خواهیم شد.‌

کد خبر 489059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.