مسئولان به تجربه کافی رسیده‌اند؛ درگیر ویروس جدید نشویم

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید تمهیدات لازم جهت قرنطینه کردن مسافران از مبدا هند، انگلیس و آفریقای جنوبی را فراهم کند تا تجربه شیوع کرونای انگلیسی در کشور تکرار نشود.

به گزارش ایمنا، در واکنش به هشدارهایی مبنی بر ورود ویروس جهش یافته کرونای هندی اظهارکرد: متأسفانه کشور دو تجربه بد داشته یکی در اسفندماه سال ۱۳۹۸ که کرونا از چین شیوع پیدا کرد، آن زمان پروازها به چین در جریان بود و به دنبالش کرونا به کشورمان نفوذ پیدا کرد و امروز به اینجا رسیدیم. اکنون هم شاهد شیوع کرونای انگلیسی هستیم که از عراق وارد شده است. آن زمان هم مرزها بسته نشد و خوزستان به این ویروس آلوده شد و امروز وضعیت کشور را همه می‌بینند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد مسئولان به تجربه کافی رسیده اند که اینبار درگیر ویروس جدید نشویم. انتظار می‌رود همه تمهیدات از جمله بسته شدن مرزها و قرنطینه کردن مسافران از هند لحاظ شود و اینکه آنها ملزم به داشتن گواهی پی سی آر باشند. همچنین این افراد واکسینه شوند تا کشور دچار معضل نشود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید مسافران از مبدا انگلیس، هند و آفریقای جنوبی را قرنطینه کند یعنی کشورهایی که خطر ویروس جهش یافته را به همراه دارند امیدواریم با این تمهیدات شاهد وضعیت فعلی از باب شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی نباشیم.

منبع: ایسنا

کد خبر 489036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.