آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۴ اردیبهشت؛ ۹ فوتی و ۳۷۷ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز شنبه چهارم اردیبهشت ماه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۵۸ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۲۹ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۷۷ نفر مثبت قطعی شد که ۳۲۲ نفر از آنها مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۵۵ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

شیرانی گفت: اکنون ۵۶۱ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۶۷ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

وی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۹۰۹ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: اکنون ۶۸ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 489017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.