حامیان حیوانات مانع ساماندهی سگ‌های بلاصاحب هستند

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با اشاره به اینکه حامیان حیوانات نیز به نوبه خود مانعی برای ساماندهی این سگ‌ها محسوب می‌شوند، توضیح داد: متاسفانه حامیان حیوانات اغلب اجازه زنده گیری این سگ‌ها را نمی‌دهند و همین امر اجرای طرح ساماندهی سگ‌های بلاصاحب را کند کرده است.

به گزارش ایمنا، محمد مسیبی با اشاره به گلایه برخی از شهروندان در خصوص وضعیت سگ‌های بلا صاحب و سرگردانی که باعث مزاحمت و ترس ساکنان برخی مناطق کرج شده، اظهار کرد: در حال حاضر دو پیمانکار با شهرداری کرج برای جمع آوری این سگ‌ها همکاری دارند.

وی در پاسخ به اینکه آیا برای این تعداد سگ بلا صاحب در سطح شهر دو پیمانکار کافی است، گفت: هیچیک از شهرهای اقماری و شهرستان‌های همجوار کرج برای ساماندهی سگ‌های خود پیمانکاری ندارند و بخشی از وظیفه آنها به دوش کرج افتاده است. علاوه بر این امکانات و تجهیزات شهرداری کرج هم محدود است و فعلاً شرایط افزایش تعداد پیمانکاران را ندارد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با بیان اینکه حامیان حیوانات نیز به نوبه خود مانعی برای ساماندهی این سگ‌ها محسوب می‌شوند، تصریح کرد: متأسفانه حامیان حیوانات اغلب اجازه زنده گیری این سگ‌ها را نمی‌دهند و همین امر اجرای طرح ساماندهی سگ‌های بلا صاحب را کند کرده است.

وی با اشاره به وضعیت پناهگاه حلقه دره، افزود: در حال حاضر ۴۰۰ قلاده سگ در این مرکز نگهداری می‌شوند و شرایط همه آنها خوب است.

مسیبی ادامه داد: پیش از عید عملیات بهسازی این مجموعه به پایان رسیده و هر یک از حامیان حیواناتی که نگران وضعیت سگ‌ها هستند می‌توانند به صورت سرزده از این مرکز بازدید داشته باشند.

وی با بیان اینکه ظرف ۱۰ روز آینده نیز پناهگاه باغستان با ظرفیت حدود ۵۰۰ قلاده سگ به بهره برداری می‌رسد، گفت: با راه اندازی پناهگاه جدید، روند زنده گیری و ساماندهی سگ‌های بلا صاحب شهر با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 488924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.