آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲۹ فروردین؛ ۶ فوتی و ۳۲۴ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

مجید شیرانی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلاء کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۷۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۳۰ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۳۲۴ نفر مثبت شد که ۲۵۹ نفر از آنها از مراجعان بخش سرپایی و ۶۵ نفر هم از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، بودند.

وی ادامه داد: اکنون ۵۲۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۴۳۷ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.

شیرانی تاکید کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۸۷۶ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: اکنون ۶۰ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

کد خبر 487766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.