آمار کرونا اردبیل ۲۹ فروردین؛ ۵ فوتی و۱۲۰ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونای ۲۹ فروردین ماه این استان را تشریح کرد.

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان اردبیل در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ یکشنبه ۲۹ فروردین ماه _ اظهار کرد: در این مدت تعداد ۱۲۰ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اردبیل بستری شدند.

وی افزود: از تعداد کل بیماران جدید شناسایی شده، ۷۴ نفر در شهرستان اردبیل، ۲۱ نفر در شهرستان پارس‌آباد، ۱۲ نفر در شهرستان مشکین‌شهر، ۴ نفر در شهرستان گرمی، یک نفر در شهرستان کوثر، یک نفر در شهرستان بیله سوار و ۷ نفر در شهرستان خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۵ فوتی بر اثر ابتلای این بیماری گزارش شده است، افزود: فوتی‌های جدید مبتلا به کرونا در استان اردبیل، در شهرستان اردبیل و گرمی بوده است.

حبیب زاده ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۱ بیمار قطعی مبتلا به کرونا با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده یا از قرنطینه خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه در وضعیت کنونی ۵۶۴ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند، ادامه داد: از این تعداد ۸۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

کد خبر 487745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.